You are currently viewing Τρίτη ισάριθμη ισοπαλία του ΠΑΟΚ Β’ στην Καβάλα!
Ο ΠΑΟΚ Β έμεινε στο εντός έδρας 1-1 με την Καβάλα. Και έφτασε τις τρεις ισάριθμες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα της Super League 2.

O ΠΑΟΚ Β ήταν πολύ καλός στον σημερινό αγώνα, με την Καβάλα. Ωστόσο πάλι του έλειπε η αποτελεσματικότητα στη τελική προσπάθεια, όπου να βρει το γκολ και να φύγει με το διπλό από το Ανθή Καραγιάννη. Εν τέλι έμεινε στην ισοπαλία με 1-1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ καλύτερα από την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία, με αποτέλεσμα να προηγηθούν στο 13ο λεπτό με τον Καιούμπι και να κάνουν το 1-0.

Στη συνέχεια οι Ασπρόμαυροι αφυπνίστηκαν και αύξησαν την πίεση τους, αφού δημιούργησαν κάποιες καλές ευκαιρίες, με σημαντικότερη αυτή στο 39ο λεπτό με τον Τσαούση. Αλλά το γκολ ήρθε στο 43ο λεπτό με δράστη τον Κούτσια μετά από εκτέλεση πέναλτι. Έτσι το πρώτο μέρος έληξε ισόπαλο με 1-1.

Στο δεύτερο μέρος, οι Αργοναύτες μπήκαν πολύ δυνατά, καθώς είχαν δύο μεγάλες ευκαιρίες, με την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι. Η πρώτη ήταν στο 49ο λεπτό με τον Έμπερτ, ενώ η δεύτερη στο 75ο λεπτό με τον Κουιάμπι.

Έτσι αυτό το 1-1, παρέμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα. Με τους δύο αντιπάλους να παίρνουν από ένα βαθμό και να σκέφτονται τα επόμενα παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

Καβάλα (Νίκος Καραμπιμπέρης): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Πανουργιάς, Στίκας, Θωμαΐδης, Σπάσιτς, Καραγιάννης (65? Γροσδάνης), Έμπερτ, Σαμπανίδης (60? Μπελεβώνης), Καϊούμπι, Σταμένκοβιτς.

ΠΑΟΚ Β (Πάμπλο Γκαρσία): Μπαλωμένος, Αποστολόπουλος, Κουλιέρακης, Παναγιώτου, Τάχατος, Γιαξής (46’ Γρόσδης_, Σαλαμούρας, Τσαούσης, Γαϊτανίδης (46’ Χατζηστραβός), Πανίδης (65’ Τζίμας), Κούτσιας.