You are currently viewing Η Τράμπζονσπορ του Μπακασέτα τρελαίνει κόσμο!
Η Τράμπζονσπορ επικράτησε εντός έδρας 2-0 την Χατάισπορ. Έτσι συνέχιζε τη ξέφρενη πορεία προς τη κορυφή του πρωταθλήματος.

Η Τραμπζονσπορ του Μπακασέτα και Σιώπη, συνεχίζαν την επέλαση προς τη κατάκτηση του πρωταθλήματος, αφού επικράτησαν χωρίς να δυσκολευτούν εντός έδρας 2-0 την Χατάισπορ. Και επανήλθαν στις επιτυχίες, αφού προηγήθηκε πρώτα η εκτός έδρας ήττα επί της Αντάλιασπορ.

Οι παίκτες της Τραμπζονσπόρ μπήκαν με εξαιρετική διάθεση στον αγωνιστικό χώρο, πίεσαν από τα πρώτα λεπτά, τον αντίπαλο. Με αποτέλεσμα να βρουν το γρήγορο τέρμα, ώστε να τους φύγει το άγχος. Έτσι και το βρήκαν στο 24ο λεπτό με σκόρερ τον Τζανίνι. Ενώ στο 38ο λεπτό κατάφεραν και διαμόρφωσαν το 2-0, με δράστη αυτή τη φορά τον Κορνέλιους.

Έτσι οι δύο αντίπαλοι, πήγαν στην ανάπαυλα του πρώτου μέρους, με το 2-0 υπέρ των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να βγάλουν αντίδραση, ώστε να μειώσουν το σκορ, με αποτέλεσμα να ξαναμπούν στη διεκδίκηση της νίκης.

Ωστόσο δεν μπόρεσαν να δημιουργήσουν καταστάσεις για κάποιο τέρμα, καθώς τους κυρίευσε το άγχος.

Έτσι οι γηπεδούχοι κατάφεραν να διαχειριστούν εκπληκτικά, το υπέρ τους αποτέλεσμα, ώστε στο φινάλε του αγώνα να πάρουν αυτή τη μεγάλη αυτή νίκη και να συνεχίζουν σταθερά στη κορυφή του πρωταθλήματος και σε απόσταση 9 πόντων από 2η Κόνιασπορ.