You are currently viewing Tεράστια νίκη ανάσα για την Σεντ Ετιεν!
Η Σεντ Ετιεν πήρε πολύτιμη νίκη στην έδρα της 1-0 με την Μετς. Και ανάσανε στη προσπάθεια να κρατηθεί στη Ligue 1.

Η Σεντ Ετιεν πριν από αυτό το παιχνίδι, ήταν με τη πλάτη στο τοίχο, για την παραμονή στη μεγάλη κατηγορία της χώρας. Ωστόσο σήμερα κατάφερε να επικρατήσει με 1-0. Και να βρεθεί εκτός της επικίνδυνης ζώνης στη κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ φορτσάτα στον αγωνιστικό χώρο. Καθώς ήθελαν με τη βοήθεια του κόσμου τους, να βρουν ένα γρήγορο τέρμα. Με αποτέλεσμα στη συνέχεια να γίνουν πιο εύκολα τα πράγματα για αυτούς. Έτσι το γκολ το βρήκαν στο 20ο λεπτό με τον Μπουανγκά, αλλά μετά από απόφαση του διαιτητή το γκολ, εν τέλι δεν μέτρησε.

Ωστόσο δεν πτοήθηκαν από το ακυρωμένο τέρμα, καθώς συνέχιζαν την πίεση τους. Αλλά δεν μπόρεσαν να βρουν το τέρμα. Για αυτό το λόγο οι δύο αυτές ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα των Στεφανουά μπήκε για ακόμα μία φορά δυνατά. Με αποτέλεσμα να βρουν το γκολ που τόσο έψαχναν στο 54ο λεπτό με τον Μπουανγκά.

Στη συνέχεια και αφού είχαν αυτό το υπέρ τους αποτέλεσμα με το μέρος τους, κατάφεραν και το διαχειριστήκαν πολύ καλά, με αποτέλεσμα στο φινάλε του αγώνα να φτάσουν σε αυτή τη πολύτιμη νίκη, ώστε να πάρουν μεγάλο οξυγόνο στη προσπάθεια να ξεφύγουν από αυτή τη δύσκολη κατάσταση, όπου η παραμονή στη κατηγορία.