You are currently viewing SuperLeague: Συναρπαστική πρεμιέρα με γκολ και θέαμα (vid)

Με μια βροχή από γκολ και φάσεις έκανε πρεμιέρα η SuperLeague στο Πανθεσσαλικό, με το συναρπαστικό παιχνίδι του Βόλου με τη Λαμία

Το πρώτο λάκτισμα της σεζόν 2023-2024 συνέβη στο Πανθεσσαλικο στάδιο του Βόλου. Η Stoiximan SuperLeague σήκωσε αυλαία με το παιχνίδι του Βόλου με τη Λαμία. Ένα παιχνίδι συναρπαστικό, με πολλά γκολ και όμορφες φάσεις. Το τελικό 2-2 άφησε ικανοποιημένους τους θεατές, αλλά και τους γηπεδούχους. Στεναχωρημένοι έφυγαν οι φιλοξενούμενοι, αφού μέχρι το 90′ είχαν στα χέρια τους το τρίποντο, αλλά το έχασαν.

Η Λαμία άνοιξε το σκορ στο 52′ λεπτό. Ο Καρλίτος πέτυχε το πρώτο γκολ της σεζόν. Στο 52′ λοιπόν, εκτέλεσε επιτυχώς ένα πέναλτι, καταφέρνοντας να νικήσει τον γκολκίπερ του Βόλου και να δώσει το προβάδισμα στην Λαμία. Λίγα λεπτά αργότερα, ο Σιέλης του Βόλου ισοφάρισε. Συγκεκριμένα, στο 58′, με μια κεφαλιά μετά από κόρνερ έκανε το 1-1, αναστέλλοντας προσωρινά την πίεση της Λαμίας.

Ωστόσο, η Λαμία,δε το έβαλε κάτω. Στο 60′ λεπτό, ο Καρλίτος για μια ακόμη φορά έλαμψε στο γήπεδο του Βόλου. Αυτή τη φορά, δημιουργώντας την ασίστ για το δεύτερο γκολ της Λαμίας. Ο Σλίβκα ήταν ο σκόρερ του 2ου τέρματος με κεφαλιά μετά από ένα άριστο γύρισμα στον χώρο του πέναλτι.

Καθώς ο αγώνας συνεχίστηκε, οι δύο ομάδες προσέφεραν εντυπωσιακό θέαμα, με πολλές ευκαιρίες και συναρπαστικές στιγμές. Οι γκολκίπερ των δύο ομάδων είχαν καίριο ρόλο, πραγματοποιώντας εξαιρετικές αποκρούσεις και εμποδίζοντας πολλά πιθανά γκολ.

Το αποκορύφωμα του αγώνα ήρθε στο τελευταίο λεπτό του κανονικού χρόνου. Ο Άλχο λύτρωσε το Βόλο με ένα εντυπωσιακό σουτ από μεγάλη απόσταση. Η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα της Λαμίας, γράφοντας το τελικό 2-2 σκορ και προσφέροντας στην ομάδα του Βόλου έναν αναπάντεχο βαθμό στις καθυστερήσεις.