You are currently viewing Super League: Το sportcycles δίνει τα Όσκαρ και τα Βατόμουρα της 6ης αγωνιστικής

Super League: Το sportcycles κάνει την αποτίμηση του στην 6η αγωνιστική και δίνει τα Όσκαρ και τα βατόμουρα από την δική του οπτική γωνιά. Αφήνοντας εκτός το ματς Λαμία-Άρης που θα διεξαχθεί το βράδυ.

Super League: Το μεγάλο Όσκαρ της αγωνιστικής πάει στον Καρλίτος. Ο Ισπανός επιθετικός σημείωσε χατ τρικ στο 4-1 που πέτυχε ο Παναθηναϊκός κόντρα στον Ιωνικό.

Εμφανώς αλλαγμένος ακόμα και στο σώμα του (έχει χάσει πολλά κιλά) ο Καρλίτος έχει ξεκινήσει εξαιρετικά τη σεζόν. Μάλισστα είναι ο πρώτος σκόρερ τους πρωταθλήματος με 7 γκολ. Ο Παναθηναϊκός έχει βάλει συνολικά 13 τέρματα, όλα στη Λεωφόρο, με τον Ισπανό να έχει κάτι παραπάνω από τα μισά.

Ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε 1-0 τον Απόλλωνα Σμύρνης με τον Μπαράλες να ήταν ο σκόρερ. Πρώτη νίκη για την ομάδα της Αρκαδίας. Ο Αργεντινός παίρνει το Όσκαρ αφού και πέρσι στο ίδιο γήπεδο έκανε το ίδιο πράγμα.

Το βατόμουρο πάει γενικά στον Απόλλωνα Σμύρνης που παραμένει μια ομάδα ασύνδετη και θέλει πολλή δουλειά ακόμα από τον Φέστα για να την αλλάξει.

Πως το έκανες αυτό ρε ΠΑΟΚ;

Στο Αγρίνιο ο ΟΦΗ πέτυχε μια μεγάλη νίκη με 2-1 κόντρα στον Παναιτωλικό. Ο Νέιρα έβαλε το ένα από τα δύο γκολ. της κρητικής ομάδας κι έφτασε τσ 4 στο πρωτάθλημα. Είναι ο πρωταγωνιστής του ΟΦΗ και αυτός που παίρνει το Όσκαρ του συγκεκριμένου αγώνα.

Στην Τούμπα ο ΠΑΟΚ έφερε 4-4 κόντρα στον Βόλο. Κάτι που μόνο ο Δικέφαλος ξέρει πως έγινε. Γιατί προηγήθηκε και με 4-1, κάνοντας ένα σούπερ πρώτο ημίχρονο.

Το βατόμουρο πάει στον Λουτσέσκου και σε όλο τον ΠΑΟΚ για το κατάφερε να χάσει αυτή τη νίκη μέσα από τα χέρια του.

Το Όσκαρ πάει στον Βόλο για την μαχητικότητα του και γιατί κατάφερε να βάλει τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο μέσα στην Τούμπα.

Οι Τσούμπερ, Ελ Αραμπί

Στο ΟΑΚΑ η ΑΕΚ νίκησε με 3-0 τον Ατρόμητο και ο Αργύρης Γιαννίκης έκανε πολύ καλό ντεμπούτο στον πάγκο της. Ο Τσούμπερ σκόραρε ξανά, έφτασε τα 4 γκολ και παίρνει το Όσκαρ για την πολύ καλή παρουσία του, μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα.

Το βατόμουρο σε όλο τον Ατρόμητο. Γιατί έχει υλικό για καλύτερη εικόνα, αλλά ακόμα αυτό δεν έχει επιβεβαιωθεί στον αγωνιστικό χώρο. Η ομάδα του Περιστερίου πρέπει να αλλάξει άμεσα.

Ο Ολυμπιακός επικράτησε 2-1 του ΠΑΣ Γιάννινα στους Ζωσιμάδες. Μια δύσκολη νίκη που ήρθε με τοπ γκολ του Ελ Αραμπί στο 84′. Ο Μαροκινός παίρνει το Όσκαρ για το γεγονός πως αγωνίστηκε στο ματς μόλις 30 λεπτά. Πρόλαβε να δημιουργήσει δύο φάσεις, να βάλει ένα γκολ και παραλίγο να βάλει ένα ακόμα.

Ο Πέδρο Μαρτίνς παίρνει το βατόμουρο καθώς κράτησε στον πάγκο τους Ελ Αραμπί, Εμβιλά. Οι οποίοι μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο κι έδειξαν το λάθος που έκανε.