You are currently viewing Super League: Παραμένει αήττητος στα play outs ο ΟΦΗ

Για μια ακόμη φορά στα play outs της Super League, οι Κρητικοί παρέμειναν αήττητοι, εξασφαλίζοντας πια και την παραμονή τους

Στην 5η αγωνιστική των play outs της Super League, ο ΟΦΗ υποδέχθηκε στο Ηράκλειο το Βόλο. Το παιχνίδι στο Γεντί Κουλέ τελείωσε με νικητές τους γηπεδούχους, με 2-1. Με τη νίκη αυτή, οι Κρητικοί διατήρησαν και συνεχίζουν την αήττητοι πορεία τους στα play outs. Παράλληλα, εξασφάλισαν ουσιαστικά και την παραμονή τους στα μεγάλα σαλόνια.

Το απόγευμα του Σαββάτου (20/4) στο Ηράκλειο, ο ΟΦΗ πανηγύρισε ένα ξεχωριστό τρίποντο. Μια νίκη που του εξασφάλισε και τυπικά την παραμονή του στη μεγάλη Λίγκα. Την κυριαρχία τους στο Γεντί Κουλέ, οι Κρητικοί τη σφράγισαν με 2 γκολ, ένα σε κάθε ημίχρονο.

Πρωταγωνιστής ο Τοράλ, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 28ο λεπτό, ενώ στο 49′ πέτυχε και δεύτερο γκολ. Οι Θεσσαλοί μείωσαν στο 90+1′ με αυτογκόλ του Λαμπρόπουλου.

Ο ΟΦΗ έχει ..καθαρίσει, καθώς στην βαθμολογία έχει 34 πόντους και είναι αήττητος στα play outs. Από την άλλη, ο Βόλος έμεινε στους 25 πόντους. Κάτι που τον βάζει σε μπελάδες, καθώς είναι μόνο στο +1 από τη ζώνη του υποβιβασμού.