You are currently viewing Super League: Ο Ατρόμητος χτύπησε στις καθυστερήσεις

Στο Ηράκλειο, ΟΦΗ και Aτρόμητος μοιράστηκαν τους βαθμούς στο μεταξύ τους παιχνίδι για την 2η αγωνιστική της Super League

Για τη 2η αγωνιστική της Super League, ο ΟΦΗ υποδέχθηκε το Σαββατο (24/8) τον Ατρόμητο, στο Ηράκλειο. Το παιχνίδι αυτό δεν είχε νικητή, αφού οι δυο ομάδες έμειναν στο 1-1.

Το αποτέλεσμα του αγώνα ήταν απόλυτα δίκαιο. Ο Ατρόμητος πήρε άξια το βαθμό στο Ηράκλειο. Ισοφάρισε σε 1-1 τον ΟΦΗ στις καθυστερήσεις, με γκολ του Καλοσκάμη έπειτα από γρήγορη εκτέλεση πλαγίου από τον Αθανασίου.

Μάλιστα, η ομάδα από το Περιστέρι είχε ξεκινήσει πολύ καλά από την αρχή του πρώτου μέρους. Παρόλα αυτά, οι γηπεδούχοι άνοιξαν πρώτοι το σκορ, μόλις στο 9ο λεπτό της αναμετρησης.  Το προβάδισμα στους Κρητικούς έδωσε ο Γκονζάλες, με μια έμπνευση που έπιασε εξαπίνης τον πορτιέρε του Ατρομήτου.

Ο Ατρόμητος όμως είχε απάντηση. Έφερε το παιχνίδι στα ίσα στις καθυστερήσεις με τον Καλοσκάμη που είχε περάσει στο ματς ως αλλαγή έπειτα από μια γρήγορη εκτέλεση πλαγίου του Αθανασίου.