You are currently viewing Super League: Με ισοπαλία είπαν το αντίο τα Γιάννινα

Ο ΠΑΣ Γιάννινα αποχαιρέτισε τη Stoiximan Super League από τους Ζωσιμάδες, με ισοπαλία κόντρα στον Βόλο στην 7η αγωνιστική των play outs

Το τελευταίο του παιχνίδι στη Super League, το έπαιξε ο ΠΑΣ Γιάννινα στους Ζωσιμάδες. Οι Ηπειρώτες είπαν το αντίο τους στα μεγάλα σαλόνια μέσα από την έδρα τους και κόντρα στο Βόλο. Δυστυχώς, για ακόμη μια φορά, δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη. Αρκέστηκαν σε μια ακόμη ισοπαλία, καθώς το παιχνί τελείωσε με σκορ 1-1.

Η 7η αγωνιστική των play outs ήταν ένας μονόλογος των Ηπειρωτών. Ειδικά στα πρώτα λεπτά του αγώνα στους Ζωσιμάδες. Οι γηπεδούχοι μπήκαν με επιθετικές διαθέσεις στον αγωνιστικό χώρο, σφυροκοπώντας την εστία του Παπαδόπουλου.

Στο δεκάλεπτο, ο ΠΑΣ είχε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ με τον Κόντε, έπειτα από γύρισμα του Κύρκου. Μια ακόμη ευκαιρία ήρθε στο 14′. Εκεί, ο Ισπανός φορ είδε τον τερματοφύλακα του Βόλου να διώχνει δύσκολα το σουτ που έκανε μέσα από την περιοχή.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, μια ακόμη παρόμοια φάση. Πρωταγωνιστές και πάλι οι ίδιοι παίχτες. Ο Παπαδόπουλο όμως, έκανε νέα σημαντική επέμβαση στην προσπάθεια του Κόντε.

Το δεύτερο μέρος άρχισε από εκεί που σταμάτησε το πρώτο, με τους παίκτες του ΠΑΣ να δημιουργούν ευκαιρίες και στο 56′ βρήκαν το γκολ που έψαχναν. Εξαιρετική αντεπίθεση των γηπεδούχων, με τον Ροσέρο να γυρίζει την μπάλα στην περιοχή και τον Τζίμα να την στέλνει προ κενής εστίας στα δίχτυα για το 1-0.

Ο Βόλος ισοφάρισε κόντρα στη ροή του ματς στο 89′. Ο Ασεχνούν έκανε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Μωραΐτης αφύλακτος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1-1.