You are currently viewing Super League: Χαρούμενοι, Αρκάδες και Κρητικοί

Αστέρας και ΟΦΗ αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στο πλαίσιο της μεταξύ τους αναμέτρησης για την 6η αγωνιστική των play out της Super League. Οι δυο ομάδες παρέμειναν στην κορυφή, εχοντας εξασφαλίσει την παρουσία τους και την επόμενη σεζόν στην πρώτη τη τάξει κατηγορια.

Ισόπαλο έληξε το ματς ανάμεσα στον Αστέρα και τον ΟΦΗ για την 6η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League. Η αναμέτρηση τελείωσεσε 1-1. Οι δύο τους έφτασαν στους 35 βαθμούς και είναι άνετοι στις ψηλές θέσεις του μίνι πρωταθλήματος..

O αγώνας

O OΦΗ ήταν αυτός που μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο. Μάλιστα, είχε την υπεροχή στα πρώτα δέκα λεπτά της αναμέτρησης. Αρχικά απείλησαν με τον Μπάκου. Στη συνέχεια η προσπάθεια του Μεγιάδο κατέληξε εκτός αγωνιστικού χώρου.

Οι γηπεδούχοι όμως θέλησαν να απαντήσουν. Μάλιστα, μόλις τρία λεπτά μετά κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Αλάγκμπε. Ο Παλάσιος έκανε την κεφαλιά. Η άμυνα των φιλοξενούμενων παρέμεινε αδρανής. Τότε,ο Ρεγκίς έκανε το γύρισμα και έγραψε το 1-0.

Οι Κρητικοί απάντησαν. Στο 15ο λεπτό η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι μετά από σουτ του Τοράλ. Την ίδια κατάληξη είχε και το πλασέ του Ισέκα στο 24′.

Στο δεύτερο μέρος, ο ΟΦΗ κατάφερε να φέρει το παιχνίδι σε απόλυτη ισορροπία. Ο Μπάκου έκανε το γύρισμα με τον Γκρόζντανιτς να βάζει το πόδι του και τη μπάλα να καταλήγει στην εστία της ομάδας του για το 1-1.

Στο υπόλοιπο του δευτέρου μέρους ο ρυθμός έπεσε με τις δύο ομάδες να αρκούνται στην ισοπαλία καθώς δεν υπήρξε σημαντική προϋπόθεση για γκολ.Το 1-1 λοιπόν παρέμεινε, με τις δύο ομάδες να εξασφαλίζουν την παρουσία τους στην Super League, φιγουράροντας μάλιστα στις πρώτες θέσεις του μίνι πρωταθλήματος.