You are currently viewing Super League: Απίστευτη ανατροπή ΟΦΗ, βράζει ο Παναθηναϊκός – Εύκολα ο Ολυμπιακός (vids)
Super League: Τρομερά όσα συνέβησαν στο Ηράκλειο με τον ΟΦΗ να νικάει 3-2 με ανατροπή σε ματς όπου ο Παναθηναϊκός βράζει για την διαιτησία.

Την ίδια στιγμή ο Ολυμπιακός επικράτησε 3-1 του Παναιτωλικού στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Super League. Ωστόσο πολλά συνέβησαν στο Γεντί Κουλέ. Ο ΟΦΗ πήρε μια νίκη από το πουθενά, ενώ ο Παναθηναϊκός είναι εξοργισμένος με την διαιτησία του Καραντώνη.

Στο 18’ ο Μεγιάδο με αυτογκόλ άνοιξε το σκορ για τον Παναθηναϊκό, ενώ στο 25’ ο Σελίμοβιτς έκανε το 1-1. Για τη συγκεκριμένη φάση το τριφύλλι φώναξε για οφσάιντ του Ντουρμισάι, που παρεμπόδισε το οπτικό πεδίο του Μπρινιόλι.

Ο Παναυθηναϊκός ανέκτησε το προβάδισμα στο 42’. Ο Παλάσιος σκόραρε σε κενή εστία εκμεταλλεύθηκε την ασίστ του Χουάνκαρ. Αρχικά υπήρξε υπόδειξη οφσάιντ, χωρίς όμως να υπάρχει η παραμικρή υποψία για κάτι τέτοιο.

Μάλιστα, τρία λεπτά αργότερα ο Βιτάλ ανατράπηκε μέσα στην περιοχή, αλλά ο Καραντώνης έδωσε φάουλ υπέρ του Μεγιάδο.

Στο δεύτερο μέρος, ο Παναθηναϊκός είχε τις ευκαιρίες να τελειώσει το ματς. Αλλά στο 74’ ο Βιγιαφάνιες είδε αυστηρή δεύτερη κίτρινη για φάουλ στον Τσιλιανίδη.

Ο ΟΦΗ βρήκε την ισοφάριση με κεφαλιά του νεαποκτηθέντα Φελίπε στο 85’. Και η ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 95’ (αν και είχαν υποδειχθεί τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων) με τη νέα κεφαλιά του Τσιλιανίδη.

ΟΦΗ: Βάτερμαν – Μαρινάκης (69′ Ουές), Σελίμοβιτς, Βούρος, Μπαλογιάννης – Μεγιάδο (59’ Τσιλιανίδης), Γκαγέγος, Τοράλ – Λάμπρου (69′ Ντε Γκουζμάν), Ντουρμισάι (59’ Λουίς Φελίπε), Νέιρα (85′ Φαν Ντάιντεν)

Παναθηναϊκός: Μπρινιόλι – Σάντσες, Σένκεφελντ, Βέλεθ, Χουάνκαρ – Μαουρίσιο (60’ λ.τ. Αλεξανδρόπουλος), Ρούμπεν, Βιγιαφάνιες – Παλάσιος (69′ Αϊτόρ), Καρλίτος (69′ Ιωαννίδης), Βιτάλ (89′ Λούντκβιστ).

Ολυμπιακός – Παναιτωλικός 3-1

Ο Ολυμπιακός νίκησε 3-1 τον Παναιτωλικό. Μόλις στο 55ο δευτερόλεπτο ο Βαλμπουενά έκανε το 1-0. Στο 4ο λεπτό ο Γκάρι Ροντρίγκες έκανε το 2-0, ενώ προηγήθηκε δοκάρι του Ελ Αραμπί. Στο 8′ είχε δοκάρι ο Παναιτωλικός με τον Βέργο. Και στο 28’μείωσε ο Μόρσεϊ σε 2-1. Αλλά ο Γκάρι Ροντρίγκες πέτυχε και δεύτερο προσωπικό τέρμα διαμορφώνοντας στο 73′ το τελικό 3-1.

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Βατσλίκ – Λαλά (35’ Ανδρούτσος), Παπασταθόπουλος, Μανωλάς, Ρεάμπτσιουκ (89’ Κίτσος) – Εμβιλά, Μπουχαλάκης – Αγκιμπού Καμαρά, Βαλμπουενά (63’ Μασούρας), Ροντρίγκες (89’ Φαντινγκά)- Ελ Αραμπί (63’ Τικίνιο)

Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ανέστης – Περέιρα (62’ Αποστολάκης), Αντούνες, Βργκοτς, Λούι – Φλόρες, Τσιγγάρας (74’ Μπαρμπόσα) και Μάρτενσον (80’ Λάρσον) – Μόρσεϊ, Ντουάρτε (74’ Χ. Μπελεβώνης) και Βέργος (46’ Καρέλης).