You are currently viewing Super League 2: Ζάκυνθος – Παναθηναικός Β 0-1
Ο Παναθηναικός Β απέδρασε με το διπλό 0-1 από την έδρα της Ζακύνθου. Έτσι επανήλθε στις νίκες, μετά την εντός έδρας ήττα επί των Χανιών.

Ο Παναθηναικός Β παρά τις απουσίες, αλλά και τα κρούσματα κορονοιού. Κατάφερε να φτάσει στη νίκη 0-1 απέναντι στην ομάδα της Ζακύνθου. Και να βγάλει αντίδραση μετά την ήττα 0-2 από τα Χανιά.

Το παιχνίδι ξεκίνησε, με τις δύο ομάδες να βγάζουν πολύ μεγάλη νευρικότητα στο παιχνίδι τους, να μην δημιουργούν πολλές καταστάσεις για κάποιο τέρμα, παρά μόνο κάποια σουτ που επιχείρησαν οι Πράσινοι, αλλά δεν βρήκαν στόχο. Έτσι οι δύο αντίπαλοι πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς σκορ.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά, έφτιαξαν πολλές καταστάσεις για γκολ. Μάλιστα είχαν τεράστια ευκαιρία στο 55ο λεπτό να ανοίξουν το σκορ με τον Μαραθωνίτη, αλλά το σουτ βρήκε το οριζόντιο δοκάρι. Ωστόσο το γκολ ήρθε στο 56ο λεπτό με σκόρερ τον Ρούγκι.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να βγουν μπροστά, να πιέσουν τον αντίπαλο, με αποτέλεσμα να βρουν το γκολ και να φέρουν το ματς στια ίσια, αλλά δεν ήρθε πότε.

Έτσι το 0-1 έμεινε μέχρι το τέλος. Έτσι οι Πράσινοι, πανηγύριζαν ένα τεράστιο τρίποντο, όπου θα τους ανεβάζει τη ψυχολογία στα ύψη ενόψει της συνέχειας στο πρωτάθλημα.

Ζάκυνθος: Πατσιογιώργος, Κολεύρης, Ζογκάι, Καλλιβωκάς, Κούνια, Σουρμπής, Τελέν, Καψάσκης, Σολ, Εντουάρντο, Κοναγκάγια.

Παναθηναϊκός Β’: Χριστογεώργος, Βαγιαννίδης, Σιδεράς, Αθανασακόπουλος, Αντωνίου (46′ Κούτσιας), Ρόμπι, Καρβούνης, Μαραθωνίτης, Μαρτίνης, Τσιριγώτης, Ηλιάδης.