You are currently viewing Super League 2: Ξάνθη – Λάρισα 2-0
Η Λάρισα ηττήθηκε εκτός έδρας 2-0 με την Ξάνθη. Και πλέον λιγόστευσαν οι ελπίδες της για τη πρωτιά στο πρωτάθλημα της Super League 2.

H Λάρισα στα τελευταία της παιχνίδια, δεν έπεισε με τις εμφανίσεις της. Καθώς είχε θέμα στο εύκολο γκολ. Έτσι έγινε και σήμερα με αντίπαλο την ομάδα της Ξάνθης, όπου υπέστη την ήττα με 2-0. Και με εφτά αγωνιστικές να απομένουν για το τέλος, δυσκόλεψε πολύ η υπόθεση τίτλος από τη 1η Βέροια.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ καλά, για τους γηπεδούχους. Αφού κατάφεραν να προηγηθούν στο 18ο λεπτό με σκόρερ τον Γκόμεθ. Στη συνέχεια οι Βυσσινί αύξησαν πολύ την πίεση προς την αντίπαλη περιοχή, αλλά χωρίς να κάνει ευκαιρίες. Έτσι το πρώτο μέρος, έληξε με το 1-0 υπέρ των Ακριτών.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν και δεύτερο τέρμα νωρίς και συγκεκριμένα στο 53ο λεπτό με τον Διαμαντόπουλο. Έτσι αυτό το 2-0, παρέμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα. Με την ομάδα του Ανυφαντάκη να φτάνει στους τρεις βαθμούς, με αποτέλεσμα να βρεθεί στη πρώτη τετράδα στο πρωτάθλημα

Ξάνθη (Ανυφαντάκης): Ίτσο, Μιχαήλ, Μπάτζιος, Κρητικός (90? Τσελεμπάκης), Τζανακάκης (70? λ.τ Πολίμος), Δόρης (78? Παπάζογλου), Διαμαντόπουλος (90? Δημητριάδης), Ουνγιαλίδης, Τσέλιος (90? Τσιλιγκίρης), Αλί Μπαμπά, Γκόμεθ.

ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος, Ηλιάδης, Μαξιμένκο, Γλυνός (46? Γιάκος), Κολομπίνο, Όγκμποε, Μπέρτος, Γαρουφαλιάς (46? Νίνο), Μαυριάς (65? Μιλτιάδης), Κ. Παπαγεωργίου (65? Τσουμάνης), Αμπούντ Ομάρ.