You are currently viewing Super League 2: ΠΑΟΚ Β – Θεσπρωτός 0-0
Ο ΠΑΟΚ Β κόλλησε στο εντός έδρας 0-0 με τον Θεσπρωτό. Και παρέμεινε για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα.

Ο ΠΑΟΚ Β ήταν πολύ καλός σήμερα, με την ομάδα του Θεσπρωτού. Καθώς είχε από την αρχή μέχρι και το τέλος του αγώνα την υπεροχή και την πρωτοβουλία των κινήσεων. Μάλιστα είχε πολλές καθαρές ευκαιρίες στην αντίπαλη εστία. Όμως την έλειψε το γκολ, με αποτέλεσμα να κολλήσει στο τελικό 0-0.

Οι Ασπρόμαυροι είχαν εξαιρετική παρουσία στο πρώτο μέρος, καθώς είχαν πολλά τρεξίματα, είχαν όλη την ώρα στα πόδια τους την μπάλα και είχαν εκατέρωθεν ευκαιρίες. Με τον Κινάλη τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων να πιάνει τα πάντα και να είναι ο «φύλακας άγγελος» της Ηγουμενίτσας. Έτσι το πρώτο μέρος έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα.

Στο δεύτερο μέρος τώρα, έπεσε πολύ ο ρυθμός, Με αποτέλεσμα οι δύο αντίπαλοι να μην δημιουργούν πολλές καταστάσεις για γκολ. Έτσι η μοναδική ευκαιρία που έγινε σε αυτό το δεύτερο 45ο λεπτό, ήταν από την μεριά του Θεσπρωτού στο 69ο λεπτό όταν ο Σαραντίνης έπιασε το σουτ, μέσα από τη μικρή περιοχή. Αλλά πήγε εν τέλι απάνω από τα δοκάρια του Μπαλωμένου.

Έτσι το τέλος του αγώνα. Βρήκε τους δύο μονομάχους, να παίρνουν από ένα βαθμό και να σκέφτονται τις επόμενες υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα.

ΠΑΟΚ Β’ (Πάμπλο Γκαρσία): Μπαλωμένος, Κουλιεράκης, Παναγιώτου, Αποστολόπουλος, Γρόσδης (62’ Γιαξής), Σαλαμούρας, Τάχατος, Καλουτσικίδης, Χατζηστραβός, Τζίμας (67’ Κουλούρης), Κούτσιας (67’ Γκορντεζιάνι).

Θεσπρωτός (Χουάν Ρότσα): Κινάλης, Ντ’ Αλέσιο, Γκανσιέρ, Βασιλάκης, Βαλιέντε, Λύγκας, Ραμίρες, Σαραντίδης, Κωνσταντίνου, Πατσέκο (66’ Ρομέρο), Γεωργούσης.