You are currently viewing Super League 2: ΠΑΟΚ Β – Πιερικός 1-1
Ο ΠΑΟΚ Β αναδείχθηκε ισόπαλος εντός έδρας 1-1 με τον Πιερικό. Και έχασε την ευκαιρία να πλασαριστεί στην εξάδα της Super League 2.

Ο ΠΑΟΚ Β υπό το βλέμμα του Ράσβαν Λουτσέσκου. Δεν κατάφερε να φτάσει στη νίκη με τον τοπικό Πιερικό, αφού έμεινε στο 1-1. Και δεν μπόρεσε να βρεθεί στη πρώτη εξάδα στη κατηγορία.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους αιωνούς για την ομάδα της Κατερίνης. Αφού βρέθηκε μπροστά στο σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Παπαδόπουλο. Ωστόσο άμεση ήταν η απάντηση των γηπεδούχων, καθώς ισοφάρισαν στο 11ο λεπτό με δράστη τον Τζίμα.

Στη συνέχεια και συγκεκριμένα, μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους, δεν υπήρξε ευκαιρία από τους δύο αντιπάλους. Αφού κυριάρχησαν τα πολλά και αβίαστα λάθη.

Στο δεύτερο μέρος τώρα, η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία, είχε τεράστια ευκαιρία με τον Πανίδη, αλλά οι αμυνόμενοι των φιλοξενούμενων σταμάτησαν την μπάλα απάνω στη γραμμή.

Η επόμενη τεράστια ευκαιρία σημειώθηκε στο 81ο λεπτό για τον ΠΑΟΚ Β, όταν το σουτ του Γαιτανίδη σημάζεψε το δοκάρι του Τζίμα.

‘Ετσι το τέλος του αγώνα. Βρήκε τους δύο αντιπάλους να παίρνουν από ένα βαθμό και να σκέφτονται τα επόμενα παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

ΠΑΟΚ Β’ (Πάμπλο Γκαρσία): Μπουργάνης, Κουλιεράκης, Παναγιώτου, Αποστολόπουλος, Γιαξής, Σοάρες, Τσαούσης (82’ Καλουτσικίδης), Τσοπούρογλου, Τζίμας (65’ Γαϊτανίδης), Κούτσιας, Πανίδης (65’ Κουλούρης).

Πιερικός (Γιώργος Βαζάκας): Τζήμας, Κριμίτσας (61’ Ζούρκος), Γιαλαμίδης, Κουκόλης, Τοπαλίδης, Παντελιάδης, Ίτσιος (80’ Καρανάτσιος), Παπαδόπουλος, Ντίνας (61’ Φωκαΐδης), Χαρτσιάς, Μπουόλι