You are currently viewing Super League 2: ΠΑΟΚ Β’ – Νίκη Βόλου 2-2
Ο ΠΑΟΚ Β’ με την Νίκη Βόλου αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2. Και εξασφάλισαν βαθμούς και εντυπώσεις στο πρωτάθλημα της Super League 2.

O ΠΑΟΚ B’ με την Νίκη Βόλου, σε ένα παιχνίδι με πολύ καλό ρυθμό, φάσεις και δυνατό σασπένς στο τέλος, αφού αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2.

Ο Δικέφαλος του Βορρά, μπήκε με πολύ μεγάλη διάθεση στον αγώνα. Είχε τη κατοχή της μπάλας, με αποτέλεσμα να ανοίξει μόλις στο 14ο λεπτό το σκορ, μετά από εκτέλεση πέναλτι του Κούτσια. Ενώ στο 21ο λεπτό κατάφεραν και διαμόρφωσαν το σκορ σε 2-0 με δράστη αυτή τη φορά τον Τζίμα.

Στη συνέχεια και μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους, δεν άλλαξε τίποτα. Με αποτέλεσμα οι Ασπρόμαυροι να πάνε στα αποδυτήρια προηγούμενη με το σκορ στο 2-0.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν φορτσάτοι να μειώσουν το σκορ και να μπουν στη διεκδίκηση ενός θετικού αποτελέσματος. Τα κατάφεραν στο 54ο λεπτό με σκόρερ τον Τζιόρα.

Στη συνέχεια η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία, αφυπνήστικε από τη μείωση του σκορ. Και έτσι έχασαν δύο τεράστιες ευκαιρίες με τους Χατζησταύρο και Πανίδη στο 79ο και 90ο λεπτό, αλλά δεν μπόρεσαν να βρουν τα δίχτυα. Έτσι αφού δεν κλείδωσαν το τρίποντο, τους τιμώρησαν οι φιλοξενούμενοι καθώς ισοφάρισαν στο 94ο λεπτό με τον Παναγιωτίδη. Έτσι με το τέλος του αγώνα, οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα βαθμό, στη προσπάθεια να εδραιωθούν στη κατηγορία

ΠΑΟΚ Β’ (Πάμπλο Γκαρσία):Ταλιχμανίδης, Αποστολόπουλος, Τάχατος, Κουλιεράκης, Παναγιώτου, Γιαξής, Σαλαμούρας (53’ Χατζηστραβός), Μελετίδης (70’ Καλουτσικίδης), Τσοπούρογλου (70’ Γαϊτανίδης), Κούτσιας (60’ Πανίδης), Τζίμας (70’ Γρόσδης).

Νίκη Βόλου (Αλέκος Βοσνιάδης):Μπάγιτς, Αθανασίου (53’ Βασιλείου), Αλιατίδης, Ανδρέου (38’ Τσουκαλάς), Πάνος (38’ Γκαρσία), Γρομητσάρης, Παναγιωτίδης, Κυριακίδης, Μέτσε, Κάσσος,