You are currently viewing Super League 2: Παναθηναικός Β – Καλαμάτα 1-2
Η Καλαμάτα πήρε σημαντική νίκη 1-2 στην έδρα του Παναθηναικού Β. Και κατάφερε να μειώσει στους τέσσερις βαθμούς από τη κορυφή της κατάταξης.

Η Καλαμάτα δείχνει φέτος, πως έχει όλα τα φώτα για να ανέβει στη 1η κατηγορία του Ελληνικού πρωταθλήματος.  Αφού για ακόμα μία αγωνιστική, έδειξε πόσο καλή ομάδα έχει.

Καθώς στον αγώνα με τον Παναθηναικό Β, έμεινε πίσω στο σκορ στην αρχή του αγώνα. Αλλά κατάφερε πριν ολοκληρωθεί το ματς να κάνει τη τεράστια ανατροπή με 1-2. Και να φτάσει σε μία μεγάλη επιτυχία, με αποτέλεσμα να μειώσει στους τέσσερις βαθμούς από τον πρωτοπόρο Λεβαδειακό.

Το παιχνίδι ξεκίνησε, πολύ εντυπωσιακά για τους πράσινους. Αφού μόλις στο 5ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Τσιριγιώτη. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι βγήκαν μπροστά, πήραν μέτρα στον αγωνιστικό χώρο. Και κατάφεραν πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος να κάνουν την μεγάλη ανατροπή, πρώτα στο 37ο λεπτό με χτύπημα πέναλτι του Τάτου και εν συνεχεία στο 40ο λεπτό με δράστη τον Λουκίνα.

Στο δεύτερο μέρος, το παιχνίδι είχε πολύ καλό ρυθμό. Οι δύο αντίπαλοι είχαν πολύ καλές ευκαιρίες, αλλά εν τέλι οι Πελοπονήσιοι κατάφεραν στο τέλος να φύγουν με το πολύτιμο τρίποντο από αυτή την έδρα. Και μπήκαν γερά στο κόλπο της διεκδίκησης στο πρωτάθλημα

Παναθηναϊκός Β’ (Χαβιέρ Βάθκεθ):Χριστογεώργος, Σιδεράς, Θεοχάρης, Αθανασακόπουλος, Σαρδέλης, Τουρκοχωρίτης, Ρόμπι, Καρβούνης, Μαρτίνης, Τσιριγώτης και Ηλιάδης.

Καλαμάτα (Νίκος Αναστόπουλος):Ταΐρης, Τσελεπίδης, Παυλίδης, Παπατόλιος, Κωνσταντινόπουλος, Μοζέρ, Ματέους, Αναστασόπουλος, Τάτος (43? Φελίπε), Γρίβας, Λουκίνας.