You are currently viewing Super League 2: Παναθηναικός Β – Ηρόδοτος 1-2
Ο Ηρόδοτος απέδρασε με τη νίκη 1-2 από την έδρα του Παναθηναικού Β. Και έφτασε σε απόσταση αναπνοής από τη παραμονή στη κατηγορία.

Ο Ηρόδοτος από τη μεγάλη νίκη που πέτυχε, στην έδρα του επί της Καλαμάτας. Κατάφερε να φύγει με το μεγάλο διπλό και από την έδρα του Παναθηναικού Β, όπου επικράτησε με 1-2. Και έφτασε σε απόσταση βολής από το μεγάλο στόχο τη παραμονή στη κατηγορία της Super League 2.

Οι Κρητικοί μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα να προηγηθούν στο 19ο λεπτό με τον Κορτσάμ, μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Ενώ 5 λεπτά αργότερα και στο 25ο λεπτό διπλασίασαν το σκορ σε 0-2 με τον Ποζαντζίδη. Έτσι το πρώτο μέρος έληξε με το σκορ στο 0-2 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Στο δεύτερο μέρος, οι Πράσινοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, να φτιάξουν καταστάσεις για γκολ, ώστε να μπουν στη διεκδίκηση ενός θετικού αποτελέσματος. Ωστόσο δεν μπόρεσαν να τα καταφέρουν, παρά μονό να μειώσουν το σκορ στις καθυστερήσεις με τον Τσιριγώτη. Έτσι η ομάδα του Ηροδότου, πήρε μία πολύ σημαντική νίκη, όπου τους δίνει πολλές ελπίδες για τη σωτηρία στη κατηγορία.

Παναθηναϊκός Β (Βάθκεθ): Ξενόπουλος, Σιδεράς, Αθανασακόπουλος, Σαρδέλης, Τουρκοχωρίτης, Ρόμπι, Καρβούνης, Μαρτίνης, Αλμπάνης, Τσιριγώτης, Ηλιάδης.

Ηρόδοτος (Βούζας): Κρόστα, Βρεττός, Χαλκιαδάκης, Κίσσας, Μπαρμπόζα, Καπέλ, Κόρτσαμ, Ασίγκμπα, Μακρυδάκης, Γκόμεζ, Ποζατζίδης.