You are currently viewing Super League 2: Ολυμπιακός Βόλου – ΠΑΟΚ Β 3-1
Ο Ολυμπιακός Βόλου έφτασε στην εντός έδρας νίκη 3-1 με τον ΠΑΟΚ Β. Και πήρε τεράστια ανάσα για τη παραμονή στο πρωτάθλημα της Super League 2.

O Ολυμπιακός Βόλου ήταν με τη πλάτη στο τοίχο, στο πρωτάθλημα της Super League 2. Αφού βρίσκονταν στις θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό στην επόμενη κατηγορία. Έτσι με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ Β, έδειξε πως το ήθελε περισσότερο και επικράτησε με 3-1. Και πήρε ψυχολογία ενόψει της δύσκολης συνέχειας στη κατηγορία.

Οι Βολιώτες μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, αφού μόλις στο 2ο λεπτό βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με τον Ξύδα. Άμεση ήταν η αντίδραση των Ασπρόμαυρων, καθώς έφεραν το ματς στα ίσια στο 26ο λεπτό με δράστη τον Παναγιώτου. Όμως έξι λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάλι να βρουν το γκολ και το προβάδισμα, αυτή τη φορά με σκόρερ τον Γράικο και στο 45ο λεπτό βρήκαν και τρίτο τέρμα με σκόρερ τον Φιλίποβιτς.

?τσι οι Βολιώτες πήγαν στα αποδυτήρια για το πρώτο μέρος, προηγούμενη με το σκορ στο 3-1.

Στο δεύτερο μέρος τώρα, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, αφού έχασαν τεράστια ευκαιρία στο 62ο λεπτό με τον Τσοπούρογλου να πιάνει το σουτ, αλλά η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι του Ξενοδόχοφ.

Για αυτό το λόγο, το 3-1 παρέμεινε μέχρι το φινάλε. Με τους γηπεδούχους να φτάνουν στη νίκη, όπου τους έδωσε τεράστια ανάσα στη προσπάθεια να ξεφύγουν από τις τελευταίες θέσεις της κατάταξης.