You are currently viewing Super League 2: Ολυμπιακός Βόλου- Ολυμπιακός Β 2-3
Ο Ολυμπιακός Β απέδρασε με το διπλό 2-3 από την έδρα του Ολυμπιακού Βόλου. Και σκαρφάλωσε στη πρώτη πεντάδα της κατάταξης.

Ο Ολυμπιακός Β έκανε τα εύκολα δύσκολα, στον αγώνα με τους Βολιώτες. Αφού παρά το 0-2 μέχρι το 32ο λεπτό, κατάφερε να ισοφαριστεί σε 2-2, αλλά εν τέλι ο Πινακάς έσωσε την παρτίδα όπου με δικό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 2-3. Mε αποτέλεσμα να φύγουν με το πολύτιμο τρίποντο από την πόλη της Μαγνησίας.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους αιωνούς για τους Ερυθρόλευκους. Καθώς μόλις στο 5ο λεπτό πήραν το προβάδισμα με σκόρερ τον Μαρίνο. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να βγουν μπροστά, να δημιουργήσουν ευκαιρίες για την ισοφάριση. Αλλά δεν τα κατάφεραν, με αποτέλεσμα η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάζα να βρει και δεύτερο τέρμα στο 32ο λεπτό με τον Σουρλή.

Η αντίδραση του Βόλου ήταν άμεση. Aφού στο 34ο λεπτό μείωσαν το σκορ σε 1-2 με δράστη τον Φιλίποβιτς. Ενώ στο 60ο λεπτό κατάφεραν και έφεραν το ματς στα ίσια σε 2-2 με σκόρερ αυτή τη φορά τον Βεργάδο.

Ωστόσο στο 66ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι, προηγήθηκαν πάλι σε 2-3, αυτή τη φορά με δράστη τον Πινακά. Έτσι μέχρι το τέλος διαχειρίστηκαν πολύ εύκολα αυτό το υπέρ τους αποτέλεσμα και έφτασαν σε αυτή τη νίκη, όπου έδωσαν συνέχεια στο καλό σερί των 4 τελευταίων αγώνων χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Βασίλης Βούζας): Ξενοδόχοβ, Μανάφοβ, Φιλίποβιτς, Στάμου, Παπακώστας, Κόλα (59′ Μάνγκα), Ντος Σάντος, Κότος (82′ Ντιαμπί), Κατσούκης (59′ Ξύδας), Βερνάρδος, Κουντουριώτης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β (Αριέλ Ιμπαγάσα):Τζολάκης, Ξενιτίδης, Αποστολόπουλος, Σαπουντζής (63′ Τσέλιος), Καρμπόβνικ, Μπαγκαλιάννης, Καλογερόπουλος, Μαρίνος, Κωστή (90′ Ντόι), Σουρλής, Πινακάς (82′ Νταμπό).