You are currently viewing Super League 2: Ολυμπιακός Β’ – ΠΑΟΚ Β’ 1-2
Ο Ολυμπιακός Β΄ πέτυχε την εντός έδρας νίκη 3-1 με τον ΠΑΟΚ Β’.  Και μπήκε με το καλύτερο δυνατό τρόπο στη Super League 2.

Ο Ολυμπιακός Β’ ήταν ανώτερος του ΠΑΟΚ Β σε όλους τους τομείς. Αφού επικράτησε εύκολα με 3-1. Έτσι μπήκε πολύ δυναμικά στο μεγάλο μαραθώνιο της Super League 2.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με πολλά νεύρα από τους δύο αντιπάλους. Αφού είχαν ως πρώτο στόχο να κρατήσουν απαραβίαστη την εστία τους. Ωστόσο η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία μπήκε μπροστά στο σκορ με αυτογκόλ του Καλογερόπουλου.

Στη συνέχεια και πιο συγκεκριμένα στο 23ο λεπτό υπήρξε μεγάλη ένταση στον αγωνιστικό χώρο, ανάμεσα στις δύο ομάδες. Με το προπονητή τερματοφυλάκών του ΠΑΟΚ, να δέχεται τη κόκκινη κάρτα. Μάλιστα από τη κερκίδα φίλαθλοι που βρίσκονταν στο γήπεδο, πέταξαν αντικείμενα, αλλά και καθίσματα.

Ωστόσο μετά από 5 λεπτά σταμάτησε η ένταση, με αποτέλεσμα να ξεκινήσει ξανά το ματς. Με λίγες φάσεις να πραγματοποιούνται μπροστά από τις δύο εστίες. Έτσι το πρώτο μέρος, έληξε με 0-1 υπέρ των Ασπρόμαυρων.

Ημίχρονο

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο. Με αποτέλεσμα στο 65ο λεπτό να φέρουν στα ίσια το σκορ σε 1-1 με δράστη τον Κίτσο. Πέντε λεπτά αργότερα κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ σε 2-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπα.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι, προσπάθησαν να βγουν μπροστά να πετύχουν το γκολ της Ισοφάρισης, αλλά δεν τα κατάφεραν. Έτσι στο 87ο λεπτό η ομάδα του Ιμπαγάσα πέτυχε το 3-1 με σκόρερ τον Βοίλη.

Αυτό το αποτέλεσμα παρέμεινε μέχρι το φινάλε. Με τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν μαζί με τον κόσμο τους αυτή τη πρώτη μεγάλη επιτυχία, με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ.

ΣΚΟΡΕΡ: 65′ Κίτσος, 71′ πεν. Μπα, 87′ Βοΐλης – 13′ αυτ. Καλογερόπουλος

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Α. Ιμπαγάσα): Τζολάκης, Μπαγκαλιάνης, Καλογερόπουλος, Νίκολιτς, Αποστολόπουλος, Ξενιτίδης, Κωστή (81′ Σαπουντζής), Σουρλής (90’+1′ Ντόη), Κίτσος, Μαρίνος (90′ Λιάτσος), Μπα (85′ Βοΐλης).

ΠΑΟΚ (Π. Γκαρσία): Ταλιχμανίδης, Τσαούσης (75′ Φασίδης), Καλουτσικίδης, Ίνγκασον (67′ Αποστολόπουλος), Κουλιεράκης, Ουεντραόγκο, Σαλαμούρας (46′ Γιαξής), Χατζηστραβός, Τζίμας (67′ Παναγιώτου), Γαϊτανίδης, Πανίδης (58′ Γκορντεζιάνι).