You are currently viewing Super League 2: Ολυμπιακός Β-Καβάλα 2-2
Ο Ολυμπιακός Β αναδείχθηκε ισόπαλη εντός έδρας 2-2 με την Καβάλα. Και αγνόησε τη χαρά της νίκης στα 7 τελευταία παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

Ο Ολυμπιακός Β ήταν ανώτερος στο πρώτο μέρος, αφού βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0. Ωστόσο η ομάδα της Καβάλας, στο δεύτερο μέρος έφερε το ματς στα ίσια σε 2-2. Και απέδρασε με το βαθμό της ισοπαλίας από το Ρέντη. Ενώ οι  Ερυθρόλευκοι παρέμειναν για 7ο ισάριθμο παιχνίδι χωρίς τη χαρά της νίκης στο πρωτάθλημα.

Οι Ερυθρόλευκοι ξεκίνησαν με το καλύτερο δυνατό τρόπο το παιχνίδι, αφού κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με σκόρερ τον Κωστή.

Στη συνέχεια είχαν και άλλες φάσεις για να φτάσουν στο δεύτερο τέρμα, όπου εν τέλι το βρήκαν στο 40ο λεπτό με δράστη αυτή τη φορά τον Ξενιτίδη. Έτσι με το 2-0 υπέρ των γηπεδούχων, πήγαν στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ αγριεμένοι, αφού έχασαν τεράστια ευκαιρία με τον Μπα, όπου κέρδιζε πέναλτι αλλά το έχασε, μετά από απόκρουση του Κυρίτση.

Στη συνέχεια οι Καβαλιώτες, κατάφεραν να ισοφαρίζουν το ματς, καθώς με δύο τέρματα του Στανκεκοβίτς στο 56ο και 58ο λεπτό έφεραν στα ίσια το ματς και έδωσαν μεγάλο ενδιαφέρον.

Ωστόσο παρά τις προσπάθειες των δύο ομάδων, το 2-2 παρέμεινε μέχρι το φινάλε του αγώνα. Με τους δύο μονομάχους να αποκτούν από ένα βαθμό.

Ολυμπιακός Β’ (Ιμπαγάσα):Τζολάκης, Ξενιτίδης, Αποστολόπουλος, Χριστοφιλόπουλος (69? Μαυρουδής), Κεραμίδας, Νίκολιτς, Μαρίνος (46? Μπα), Βοΐλης, Ντόι, Κωστή και Πινακάς (46? Λιάτσος).

Καβάλα (Νούρι):Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Σπάσιτς, Πανουργιάς (46? Μουσία), Αρμάλας, Σαμπανίδης (46? Σαμπανίδης), Θωμαΐδης, Στίκας, Γροσδάνης (80? Οκάν), Έμπερτ (80? Κοέν) και Σταμένκοβιτς.