You are currently viewing Super League 2: Νίκη Βόλου – Τρίκαλα 3-0
Η Νίκη Βόλου επικράτησε εύκολα, εντός έδρας με 3-0 τα Τρίκαλα. Έτσι συνέχιζε τις υψηλές πτήσεις στο βαθμολογικό πίνακα

Η Νίκη Βόλου έκανε ότι ήθελε στην αναμέτρηση με αντίπαλο τα Τρίκαλα, δημιούργησε πολλές καταστάσεις για γκολ, είχε μεγάλη ενέργεια και εν τέλι έφτασε εύκολα στο 3-0. Έτσι βρέθηκε μόνη στη προνομιούχο εξάδα της κατάταξης.

Η ομάδα του Βόλου, μπήκε πολύ δυνατά και αγριεμένα στον αγωνιστικό χώρο. Έτσι κατάφερε και πήρε το προβάδισμα στο σκορ στο 15ο λεπτό με δράστη τον Κάσσο. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να ανεβάσουν στροφές, να βγουν μπροστά, ώστε να βρουν την ισοφάριση. Ωστόσο δεν τα κατάφεραν, αφού έπεσαν απάνω στη πολύ καλή και οργανωμένη άμυνα των γηπεδούχων.

Έτσι το 1-0 υπέρ των Βολιώτων, παρέμεινε μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους, με την ομάδα του Βοσνιάδη να έχει ένα ελαφρύ προβάδισμα για τη κατάκτηση της νίκης.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν για ακόμα μία φορά πολύ καλύτερα από την ομάδα των Τρικάλων, αφού δημιούργησε πολλές καταστάσεις για γκολ. Ωστόσο το δεύτερο τέρμα το σημείωσαν στο 78ο λεπτό με τον Κάσσο. Ενώ στο 90ο λεπτό πέτυχαν το 3-0 με σκόρερ τον Τζώρα.

Έτσι οι γηπεδούχοι, κατάφεραν με αυτό το τρίποντο να βρεθούν στην 6η θέση της κατάταξης και μία ανάσα από τη πρώτη πεντάδα του πρωταθλήματος.

Νίκη Βόλου (Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Τσιμπούκας, Ανδρέου, Αλιατίδης, Πάνος, Κάσσος, Κυριακίδης, Τσουκαλάς, Γκαρσία (83? Βασιλείου), Βλαχομήτρος (54? Τζιώρας) και Ροχάνο (74? Μέτσε).

Τρίκαλα (Ουσταμπασίδης – Καλογιάννης): Αγριμάκης, Σανδραβέλης, Ριζογιάννης, Χειρίτραντας, Ελευθεριάδης (87? Μυλόπουλος), Ευθυμίου, Μπαξεβάνος (87? Ιωαννίδης), Κεχαγιάς, Πέλκας, Αουντίνο (58? Αουντίνο) και Μανίσογλου (66? Ντιαλόσι).