You are currently viewing Super League 2: Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός Βόλου 1-0
Η Νίκη Βόλου πέτυχε μεγάλη νίκη 1-0 με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Βόλου. Και σκαρφάλωσε στη πρώτη τετράδα του βαθμολογικού πίνακα.

Το ντέρμπι του Βόλου, βάφτηκε μπλε. Αφού η Νίκη επικράτησε με 1-0 τον Ολυμπιακό. Και κατάφερε με αυτό το νικηφόρο αποτέλεσμα να βρεθεί μέσα στη πρώτη τετράδα της κατάταξης.

Το παιχνίδι ξεκίνησε, με τους δύο μονομάχους να μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. Με αποτέλεσμα να τα δώσουν όλα και να φτάσουν σε αυτούς τους τρεις βαθμούς. Στα πρώτα 20 λεπτά, οι δύο ομάδες ήταν πολύ νευρικές, αφού έκαναν το ένα λάθος μετά το άλλο και είχαμε και κάποιες σκληρές μονομαχίες.

Ωστόσο στο 29ο λεπτό οι γηπεδούχοι, κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ με τον Τσουκαλά, βάζοντας φωτιά στο γήπεδο με τους πανηγυρισμούς των φιλάθλων τους.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να βγουν μπροστά, να φτιάξουν ευκαιρίες και να απειλήσουν το κίπερ της Νίκης, ωστόσο χωρίς αντίκρισμα. Έτσι το πρώτο μέρος, έληξε με τους γηπεδούχους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 1-0.

Στο δεύτερο μέρος, ο αγώνας δεν είχε πολλές φάσεις από τις δύο ομάδες. Καθώς οι δύο άμυνες έπαιξαν πολύ μεγάλο ρόλο. Έτσι οι γηπεδούχοι κράτησαν μέχρι το φινάλε, αυτό μεγάλο νικηφόρο αποτέλεσμα και το 1-0, ώστε να πανηγυρίζουν  τη τεράστια αυτή επιτυχία και να σκαρφαλώσουν στη πρώτη τετράδα του πρωταθλήματος.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Μπάγιτς, Τσιμπούκας, Αλιατίδης, Ανδρέου, Πάνος, Μέτσε, Κυριακίδης, Τσουκαλάς, Κάσσος, Λούκας Γκαρσία, Ροχάνο.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Βούγιοβιτς, Γραικός, Παπακώστας, Φιλίποβιτς, Στάμου, Κόλα, Ντιαμπί, Χατζής, Κατσούκης, Σκοπελίτης, Βερνάρδος.