You are currently viewing Super League 2: Νίκη Βόλου – Λάρισα 1-1
Η Λάρισα έμεινε στην εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Νίκη Βόλου. Και η Βέροια βρέθηκε κοντά στη πρωτιά του Βορείου Ομίλου στη Super League 2.

Η Λάρισα μετά την χθεσινή ήττα σοκ, της Βέροιας απέναντι στον Τοπικό Πιερικό στην Κατερίνη. Σήμερα ήθελε πολύ τους τρεις βαθμούς απέναντι στην Νίκη Βόλου, ώστε να μειώσει ακόμα πιο πολύ από την κορυφή. Ωστόσο δεν τα κατάφερε, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, στον αγωνιστικό χώρο. Αφού μόλις στο 6ο λεπτό κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ σε 1-0 με τον Μιράντα. Οι φιλοξενούμενοι μετά το σοκ που υπέστη, όφειλαν να βγουν μπροστά, να πιέσουν για να βρουν το γκολ της ισοφάρισης. Αλλά δεν τα κατάφεραν, με αποτέλεσμα να το πρώτο μέρος να λήξει με 1-0 υπέρ των Βολιώτων.

Στο δεύτερο μέρος, όμως οι Λαρισαίοι μπήκαν πολύ καλύτερα στο γήπεδο, με αποτέλεσμα να ισοφαρίσουν σε 1-1 στο 52ο λεπτό με δράστη τον Όνγκμποε μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Στη συνέχεια η ομάδα του Γκουτσίδη, προσπάθησε να βρει και το γκολ της νίκης, ωστόσο δεν τα κατάφεραν. Με αποτέλεσμα να μείνουν σε αυτό το 1-1. Και χάσουν την ευκαιρία να μειώσουν τη διαφορά από τη πρωτοπόρο Βέροια στους 3 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Νίκη Βόλου (Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Αθανασίου, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Πάνος, Παναγιωτίδης (78′ Γκαρσία), Κυριακίδης, Τσουκαλάς, Μιράντα, Βασιλείου (65′ Βλαχομήτρος), Κουσκουνάς.

ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος, Θ. Παπαγεωργίου, Μαϊδανός, Μπέρτος (46′ Γρηγορόπουλος), Μαξιμένκο, Ραμίρεζ, Κ. Παπαγεωργίου, Γαρουφαλιάς (46′ Όγκμποε), Κούστα (46′ Κολομπίνο), Μαυριάς (78′ Νίνο), Γλυνός (67′ Μιλτιάδης).