You are currently viewing Super League 2: Νίκη Βόλου – Αλμωπός Αριδαίας 1-0
Η Νίκη Βόλου κέρδιζε εντός έδρας 1-0 τον Αλμωπό Αριδαίας. Και πάτησε τη πρώτη τετράδα στη κατάταξη της Super League 2.

H Nίκη Βόλου με τον Αλμωπό Αριδαιίας, είναι από τις δύο ομάδες όπου βρίσκονται σε εκπληκτική κατάσταση. αφού έτρεχαν ένα τρομερό σερί με ισάριθμα πολύ καλά αποτελέσματα στο πρωτάθλημα. Ωστόσο αυτοί που χαμογέλασαν σήμερα ήταν οι γηπεδούχοι. Καθώς έφτασαν στη νίκη με 1-0 και έδωσαν συνέχεια στις εκπληκτικές εμφανίσεις τους και ανέβηκαν στη προνομιούχο τετράδα της κατάταξης.

Το παιχνίδι ξεκίνησε, τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα να έχουν και τεράστια ευκαιρία να μπουν μπροστά στο σκορ στο 20ο λεπτό, όπου κέρδιζαν πέναλτι, αλλά ο Ρόβας αστόχησε και έτσι παρέμεινε το 0-0. Έτσι οι Βολιώτες ήταν αυτοί που πέτυχαν το γκολ και ευτύχησαν στο 35ο λεπτό να μπουν μπροστά στο σκορ με σκόρερ τον Βασιλείου. Έτσι το πρώτο μέρος έληξε με το εύθραυστο 1-0 υπέρ των γηπεδούχων.

Το δεύτερο μέρος, ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να μπαίνουν αγριεμένοι στον αγωνιστικό χώρο, ώστε να βρουν το δεύτερο τέρμα και τελειώσουν το ματς. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν μία ανάσα από το 2-0 στο 48ο λεπτό, όταν ο Σουλιώτης έπιασε το σουτ. Αλλά η μπάλα βρήκε στο δοκάρι του Μπάγιτς.

Έτσι αυτό το 1-0, υπέρ των γηπεδούχων παρέμεινε μέχρι το φινάλε. Και έφτασαν σε μία σημαντική νίκη. Όπου ανέβηκαν στη τετράδα του βαθμολογικού πίνακα.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Κάσσος, Αθανασίου, Αλιατίδης, Γρομητσάρης, Κυριακίδης, Βασιλείου (69? Βλαχομήτρος), Τσουκαλάς (59? Παναγιωτίδης), Γκαρσία (59? Μέτσε), Μιράντα (69? Ανδρέου), Κουσκουνάς (89? Πάνος).

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Τυριακίδης): Ντόκιτς, Σουλιώτης, Σέχου, Γιαλαμούδης (80 Πρίκας), Παρασκευάς, Ζαχαρός (80 Τριανταφυλλάκης), Κολλαράς, Ασλαμπάλογλου (69 Κέρθι), Γιουκούδης (69 Μπακουτσής), Ρόβας, Πέττας (69 Ρίβας).