You are currently viewing Super League 2: Όλα μηδέν στο ΠΑΟΚ Β – Ηρακλής
ΠΑΟΚ Β και Ηρακλής αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 0-0. Σε ένα παιχνίδι, με αργό ρυθμό και πολύ λίγες φάσεις, μπροστά από τις δύο εστίες.

Ο Ηρακλής με τον ΠΑΟΚ Β δεν είχαν την φρεσκάδα, όπως είχαν σε άλλα προηγούμενα παιχνίδια στο πρωτάθλημα. Αφού δεν δημιούργησαν πολλές καθαρές ευκαιρίες στο ματς και εν τέλι κόλλησαν σε αυτό το άνιαρο 0-0.

Το παιχνίδι ξεκίνησε, με τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν πολύ δυνατά, με αποτέλεσμα από τα πρώτα λεπτά να κλείσουν στα καρέ την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία. Έτσι είχαν δύο καλές στιγμές στο 33ο λεπτό με τον Ναπολιτάνο. Αλλά και στο 35ο λεπτό με το Κάκκο, ωστόσο και οι δύο περιπτώσεις δεν βρήκαν στόχο. Για αυτό το λόγο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για το πρώτο μέρος ισόπαλες με 0-0.

Το δεύτερο μέρος, δεν είχαν καθόλου καλή ρυθμό, ούτε και πολλές φάσεις. Καθώς οι δύο ομάδες πρόσεξαν πιο πολύ τα αμυντικά τους καθήκοντα, από όταν σκοράρουν. Έτσι το 0-0 παρέμεινε μέχρι το φινάλε του αγώνα, Με τις δύο ομάδες να παίρνουν από ένα βαθμό και να κοιτάξουν τα πολύ απαιτητικά παιχνίδια που έρχονται και είναι σημαντικά.

ΠΑΟΚ Β’ (Γκαρσία): Ταλιχμανίδης, Αποστολόπουλος, Μανωλιούδης, Κουλιεράκης, Παναγιώτου (Γιαξής 46′), Ουεντραόγκο, Σαλαμούρας (Γκορντεζιάνι 80′), Φασίδης (Tσαούσης 46′), Τάχατος, Τζίμας (Σμυρλής 78′), Πανίδης (Κούτσιας 46′).

Ηρακλής (Γεωργιάδης):Παλαβράκης, Πανάγου, Πήλιος, Παπαστεριανός, Κωστούλας, Πατράλης, Ναπολιτάνο (Παπαδόπουλος 88′), Τότσκα (Γιουμπιτάνα 72′), Μπαστακός (Άλεξιτς 60′), Τόμας, Κάκκο.