You are currently viewing Super League 2: Λεβαδειακός – Βέροια 1-0
Ο Λεβαδειακός επικράτησε στην έδρα του 1-0 την Βέροια. Και ανέβηκε πανηγυρικά στο πρωτάθλημα της Super League 1.

Ο Λεβαδειακός όπως αποδείχθηκε ήταν πολύ καλύτερος και στα δύο παιχνίδια με την ομάδα της Βέροιας. Καθώς κατάφερε να διπλασιάζει τις νίκες και σήμερα με 1-0. Έτσι κατέκτησε το πολυπόθητο εισιτήριο και τη Super League 1. Εν αντιθέσει με την ομάδα της Ημαθίας, όπου θα αγωνισθεί σε νέα μπαράζ με την ομάδα της Λαμίας και θα τα δώσει όλα για την πολυπόθητη άνοδο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο. Έτσι μόλις στο 4ο λεπτό ο Μαραγκός έχασε την πρώτη ευκαιρία, ωστόσο η κεφαλιά του βγήκε απάνω από τα δοκάρια του γκολκίπερ των γηπεδούχων.

Στη συνέχεια και συγκεκριμένα στο 7ο λεπτό η ομάδα της Ημαθίας είχε νέα καλή ευκαιρία με τον Γιακουμάκη. Αλλά το σουτ που επιχείρησε από κοντά βγήκε εκτός της εστίας του Παπαδόπουλου.

Έτσι οι γηπεδούχοι άντεξαν, με αποτέλεσμα το τέλος του πρώτου μέρους να λήγει με 0-0. Και τους δύο αντιπάλους να λείνουν τις διαφορές τους στο δεύτερο.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι είχαν συνεχώς την μπάλα στα πόδια τους, με αποτέλεσμα να ψάχνουν το πολυπόθητο τέρμα. Ωστόσο η άμυνα του Λεβαδειακού ήταν καλά στημένη και δεν τους άφησαν να δημιουργήσουν πολλές καταστάσεις μπροστά από την εστία τους.

Έτσι οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν εν τέλι το γκολ στο 94ο λεπτό με δράστη τον Μπαρμπόσα. Και να στείλει την ομάδα της Βιωτίας στα μεγάλα σαλόνια της Super League 1.