You are currently viewing Super League 2: Λεβαδειακός – Παναθηναικός Β 3-0
Ο Λεβαδειακός επικράτησε εντός έδρας 3-0 τον Παναθηναικό Β. Και βρέθηκε μία ανάσα από την πρωτιά στο νότιο όμιλο της Super League 2.

O Λεβαδειακός μετά τα δύο ανεπιτυχή αποτελέσματα, εντός με την ΑΕΚ Β και εκτός επί της Καλαμάτας. Όφειλε να βγάλει αντίδραση σήμερα με την ομάδα του Παναθηναικού Β, όπου και την έκανε. Καθώς επικράτησε εύκολα με σκορ 3-0. Και βρέθηκε πολύ κοντά στη πρωτιά στο πρωτάθλημα.

Οι Βιωτοί μπήκαν πολύ δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο, αφού μόλις στο 3ο λεπτό μπήκαν μπροστά στο σκορ με τον Μουτίνιο. Ενώ 7 λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 10ο λεπτό βρήκαν δεύτερο τέρμα, αυτή τη φορά με σκόρερ τον Μπαρμπόσα. Έτσι στη συνέχεια και μετά το αρχικό σοκ των πρασίνων, βγήκαν μπροστά, πίεσαν τον αντίπαλο και έψαξαν κάποιο τέρμα, αλλά χωρίς αντίκρισμα. Έτσι οι γηπεδούχοι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου βρήκαν και τρίτο τέρμα με τον Μπαχανάκ.

Στο δεύτερο μέρος και με το σκορ να είναι στο 3-0 υπέρ των γηπεδούχων, έπεσε ο ρυθμός του αγώνα, αφού οι γηπεδούχοι διαχειρίστηκαν πολύ καλά αυτό το μεγάλο προβάδισμα. Και στο τέλος του αγώνα έφτασαν σε αυτή την εύκολη νίκη, ώστε να ανέβει η ψυχολογία τους στα ύψη ενόψει των τελευταίων αγώνων στη κατηγορία.

Λεβαδειακός: Μάρκοβιτς, Κωνσταντινίδης, Λιάγκας, Μπαχανάκ, Βήχος (63’ Παναγιώτου), Νίκας, Συμελίδης (67’ Μανιώτης), Κονέ (76’ Ροβίθης), Μουτίνιο (46’ Δούμτσιος), Μπαρμπόσα (46’ Μυτίδης), Βρακάς.

Παναθηναϊκός Β?: Μαργκόνο, Ρόμπι, Νταμπίζας (63’ Αντωνίου), Σιδεράς, Μαρτίνης (52’ λ.τ. Κούτσιας), Ηλιάδης (63’ Δημητρίου), Θεοχάρης (76’ Ματσαδές), Μαραθωνίτης (76’ Αλμπάνης), Αθανασακόπουλος, Σαρδέλης, Τσιριγώτης