You are currently viewing Super League 2: Λεβαδειακός – Καλλιθέα 1-1

Ο Λεβαδειακός με την Καλλιθέα αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1. Στο μεγάλο ντέρμπι κορυφής στο Νότιο Όμιλο της Super League 2.

Super League 2: O Λεβαδειακός με την Καλλιθέα, διασταυρώσαν τα ξίφη τους στο γήπεδο της Λειβαδιάς, με μοναδικό στόχο τη νίκη.  Τη νίκη που θα τους έδινε μεγάλη ψυχολογία ενόψει της τελικής ευθείας. Ο μεγάλος στόχος που έχουν για την απευθείας άνοδο στο πρωτάθλημα της Super League 1. Ωστόσο το παιχνίδι έμεινε στο ισόπαλο 1-1, με τους δύο αντίπαλους να παίρνουν από ένα πόντο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε, με τους δύο αντιπάλους να μπαίνουν πολύ κεφάτα και ψυχωμένα μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Έτσι οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μπουν μπροστά στο σκορ στο 7ο λεπτό με δράστη τον Νίλι. Ενώ άμεση ήταν η απάντηση για τους φιλοξενούμενους, καθώς έφεραν το παιχνίδι στα ίσια στο 9ο λεπτό με δράστη τον Ευαγγέλου.

Έτσι μετά το πολύ δυνατό ξεκίνημα και αυτά τα δύο γκολ. Στη συνέχεια έπεσε ο ρυθμός, με τις δύο ομάδες να μην δημιουργούν πολλές καταστάσεις για γκολ μπροστά από τις δύο εστίες. Για αυτό το λόγο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για το πρώτο μέρος, ισόπαλες με 1-1.

Στο δεύτερο τώρα, οι δύο μονομάχοι δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν για ακόμη μία φορά φάσεις, αφού υπήρχε το άγχος και να μην χάσουν. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι είχαν μία και μοναδική ευκαιρία στο 77ο λεπτό να κλέψουν αυτή τη νίκη, αλλά η κεφαλιά του Ευαγγέλου βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι του Μάρκοβιτς.

Έτσι η αναμέτρηση έληξε με 1-1. Με τους δύο αντιπάλους, να σκέφτονται τους επόμενους αγώνες για τη συνέχεια στο πρωτάθλημα.

Λεβαδειακός (Ταουσιάνης): Μάρκοβιτς, Τζημόπουλος, Μπαχανάκ, Βήχος, Τσάπρας (85 Μπαρμπόσα), Μεχία, Νίλι, Πολέττο (62 Λινάρδος), Χάμοντ, Μυτίδης (73? Δούμτσιος), Μουτίνιο (73? Βρακάς).

Καλλιθέα (Βόκολος): Στρέζος, Μανθάτης, Βασιλούδης, Κύργιας, Ευαγγέλου, Μπουλούλης, Σαντάνα, Τσιντώνης (77 λ.τ Κονέ), Μουνιέ (84? Ιωάννου), Ντιμίτριους, Κυνηγόπουλος.