You are currently viewing Super League 2: Λεβαδειακός – ΑΕΚ Β’ 2-2
Ο Λεβαδειακός με την ΑΕΚ Β αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2. Και απέκτησαν βαθμούς και πολλές εντυπώσεις στο πρωτάθλημα της Super League 2.

O πρωτοπόρος Λεβαδειακός, ήθελε πολύ αυτή τη νίκη με την ΑΕΚ Β’, ώστε να βρεθεί ακόμα πιο κοντά στην εξασφάλιση της πρωτιάς στο πρωτάθλημα. Όμως δεν τα κατάφερε, αφού αναδείχθηκε ισόπαλος με 2-2.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με το καλύτερο δυνατό τρόπο στον αγωνιστικό χώρο, αφού πέτυχαν δύο τέρματα με τον Κιούση στο 14, αλλά και το 21ο λεπτό, παγώνοντας το γήπεδο της Λειβαδιάς.

Ωστόσο οι γηπεδούχοι είχαν τρομερή αντίδραση, αφού σκόραραν δύο φορές στο 23ο και 25ο λεπτό με τον Μπούση, αλλά και τον Νίλι. Έτσι αυτό το 2-2, παρέμεινε μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους. Με τους δύο αντιπάλους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια στις πλάτες με αυτό το σκορ.

Στο δεύτερο μέρος, οι Βιωτοί μπήκαν με πολύ μεγάλη ορμή. Αφού στο 60ο λεπτό έχασαν τεράστια ευκαιρία με τον Πολέτο, αλλά ο Χατζηεμανουήλ την απέκρουσε με τα πόδια.

Στη συνέχεια και συγκεκριμένα μέχρι το τέλος του αγώνα, έπεσε ο ρυθμός και δεν είχαμε φάσεις. Για αυτό το λόγο οι δύο αντίπαλοι έμειναν στο τελικό 2-2. Και απέκτησαν από ένα βαθμό στο πρωτάθλημα.

Λεβαδειακός: Μάρκοβιτς, Μπαχανάκ, Χάμοντ, Μεχία, Νίλι, Πολέτο, Μουτίνιο (73′ Βρακάς), Μπαρμπόσα (61′ Δούμτσιος), Λιάγκας, Παναγιώτου, Κωνσταντινίδης.

ΑΕΚ Β’: Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Κορνέζος (73′ Γιαννούτσος), Λάτσι, Μπούσης, Μπάμπης, Γερολέμου, Γιούσης, Τζ. Γκαρσία (69′ Χριστόπουλος), Μιτάι (90+1′ Ραντόνια), Ιατρούδης (73′ Γκολφίνος).