You are currently viewing Super League 2: Kηφισιά – Λεβαδειακός 1-4
Ο Λεβαδειακός πέρασε αέρας με 1-4 από την έδρα της Κηφισιάς. Και αγκάλιασε την πρωτιά στο Νότιο όμιλο της Super League 2.

Ο Λεβαδειακός έδειξε σε όλο το πρωτάθλημα, πόσο σταθερή και αποτελεσματική ομάδα που είναι. Έτσι αυτό το απέδειξε και σήμερα στην έδρα της Κηφισιάς, όπου επικράτησε εύκολα με το ευρύ 1-4.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με τρομερή αυτοπεποίθηση και διάθεση, να τελειώσουν νωρίς το παιχνίδι, με αποτέλεσμα να βρεθούν όλο και πιο κοντά στην οριστικοποίηση της πρωτιάς στον Νότιο όμιλο στο πρωτάθλημα. Έτσι το πρώτο τέρμα ήρθε στο 31ο λεπτό με τον Μπαχανάκ. Και με αυτό το σκορ πήγαν οι δύο αντίπαλοι στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο πάλι οι Βιωτοί μπήκαν φορτσάτοι, δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες, αλλά έπεσαν απάνω στο πολύ καλό Αναγνωστόπουλο. Ωστόσο εν τέλι βρήκαν αυτό το πολυπόθητο δεύτερο τέρμα στο 68ο λεπτό με τον Νίλι.

Ενώ στο 83ο και 85ο λεπτό πέτυχαν άλλα δύο τέρματα, με σκόρερ τον Βράκα. Η ομάδα των Βορειών προαστιών, κατάφερε να βρει ένα τέρμα στο 90ο λεπτό με τον Ντοριβάλ, μετά από εκτέλεση πέναλτι. Έτσι οι φιλοξενούμενοι με αυτό το πολύτιμο τρίποντο, βρέθηκαν αγκαλιά με την πρωτιά στον όμιλο.

Κηφισιά (Μαυρουδής): Αναγνωστόπουλος, Σωτηράκος, Αρτυματάς, Παλασέβσκι, Τετέι, Παπασάββας, Ρικάρντο Βαζ, Καλλέργης, Μουστάκης, Πρίτσας, Γκότοβος

Λεβαδειακός (Ταουσιάνης): Μάρκοβιτς, Μπαχανάκ, Χάμοντ, Μεχία, Νίλι, Πολέττο, Μουτίνιο, Βήχος, Δούμτσιος, Τζημόπουλος, Τσάπρας