You are currently viewing Super League 2: Καβάλα – Αναγέννηση Καρδίτσας 3-1
Η Καβάλα επικράτησε εντός έδρας 3-1 την Αναγέννηση Καρδίτσας. Και συνέχιζε να ελπίζει για την παραμονή στη Super League 2.

H Καβάλα σε αυτές τις τελευταίες αναμετρήσεις τα έδωσε όλα. Με αποτέλεσμα να θέλει πολύ αυτή τη παραμονή σε αυτή την κατηγορία. Έτσι το επιβεβαίωσε και σήμερα απέναντι στην ομάδα της Αναγέννησης Καρδίτσας, όπου πέτυχε τη μεγάλη νίκη με 3-1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ φορτσάτα στον αγωνιστικό χώρο. Ώστε να βρουν το γκολ πολύ γρήγορα και συγκεκριμένα στο 6ο λεπτό με σκόρερ το Σαμπανίδη. Στη συνεχεία ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ανέλαβαν να πιέσουν τους Αργοναύτες, με αποτέλεσμα να ισοφαρίσουν το ματς στο 21ο λεπτό με τον Μάνιο.

Οι παθιασμένοι όμως γηπεδούχοι, παρά την ισοφάριση δεν το έβαλαν κάτω και βρήκαν και δεύτερο τέρμα στο 31ο λεπτό με τον Σαμπανίδη, κάνοντας το 2-1. Έτσι αυτό το αποτέλεσμα παρέμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους με την ομάδα του Διλμπέρη να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με αυτό το 2-1.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα να βρουν ακόμα ένα τέρμα και να κλειδώσουν αυτό το πολύ σημαντικό τρίποντο. Έτσι αυτό το κατάφεραν στο 63ο λεπτό με δράστη το Σταμένκοβιτς.

Έτσι αυτό το 3-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα. Με τους γηπεδούχους να φτάνουν στη τεράστια αυτή νίκη και να βρίσκονται σε πλεονεκτική θέση για τη παραμονή στη κατηγορία.

Καβάλα (Διλμπέρης): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Αρμάλας, Στίκας, Καραγιάννης (46? Μαρινάκης), Θωμαΐδης, Αμούρ, Έμπερτ, Σαμπανίδης (75? Ρέτσος), Καϊούμπι, Σταμένκοβιτς (65? Μπελεβώνης).

Αναγέννηση Καρδίτσας (Αμανατίδης): Γκέκας, Καρρίκι, Κοτσώνης, Γκίνη, Δημούτσος, Μπάλλας, Οικονόμου, Αθανασιάδης, Μάνιος, Μπαντινγκά, Μπενγκόα.