You are currently viewing Super League 2: Καραισκάκης – Παναθηναικός Β 1-1
Ο Παναθηναικός Β αναδείχθηκε ισόπαλος εκτός έδρας 1-1 με τον Καραισκάκης. Και επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα στο πρωτάθλημα.

O Παναθηναικός Β μετά την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής, στην έδρα του επί της Καλαμάτας. Σήμερα ήθελε πολύ τη νίκη, με αντίπαλο την ομάδα του Καραισκάκη, αλλά εν τέλι έσωσε την ισοπαλία με 1-1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε, με τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν πολύ δυνατά, αλλά ο Αλμπάνη το σουτ που επιχείρησε πέρασε απάνω από την εστία του Λαζαρέφς. Οι γηπεδούχοι απάντησαν στις ευκαιρίες των πράσινων, αλλά ο Τσργιώτης έχασε το γκολ σε κενή εστία. Για αυτό το λόγο το πρώτο μέρος, έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε πολύ ιδανικά για την ομάδα της Άρτας, αφού στο 48ο λεπτό κατάφεραν και προηγήθηκαν στο σκορ με τον Κριστμάρεβιτς.

Έτσι έβαλαν πολύ δύσκολα στην ομάδα του Παναθηναικού για τη συνέχεια στην αναμέτρηση. Μάλιστα οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι στο 66ο λεπτό με τον Μίλιτς.

Για αυτό το λόγο, αφού οι γηπεδούχοι δεν έκαναν το 2-0. Οι πράσινοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 77ο λεπτό με δράστη τον Σαρδέλη. Έτσι αυτό το ισόπαλο σκορ έμεινε μέχρι το φινάλε. Με τους δύο αντιπάλους να παίρνουν από ένα βαθμό και να κοιτάνε μπροστά και τη συνέχεια στη κατηγορία.

Καραϊσκάκης Άρτας: Λάζαρεφς, Πριόνας, Γιαννιώτης, Κριστμάρεβιτς, Φαν Ίπερεν, Μπεκατώρος, Νταλακούρας (90’ Μερτύτης), Βαφειάδης, Ντοναλντόνι, Μίλιτς (69’ Χελοβάνι), Πέδρο (64’ Κορέλας).

Παναθηναϊκός Β: Χριστογεώργος, Βαγιαννίδης, Ρόμπι, Αντωνίου, Μαρτίνης, Θεοχάρης, Σερπέζης (65’ Ηλιάδης), Κρυπαράκος (58’ Σαρδέλης), Αθανασακόπουλος, Αλμπάνης (65’ Μαραθωνίτης), Τσιριγώτης.