You are currently viewing Super League 2: Καραισκάκης – Λεβαδειακός 0-3
Ο Λεβαδειακός πέτυχε την εκτός έδρας νίκη 0-3 με τον Καραισκάκη. Και  κατέκτησε το πρωτάθλημα στο Νότιο Όμιλο της Super League 2.

Ο Λεβαδειακός χρειαζόταν ένα βαθμό στις δύο εναπομείναντες αγωνιστικές, για να κατακτήσει τη πρωτιά στο πρωτάθλημα, ώστε να συμμετάσχει στον αγώνα μπαράζ με τον 1ο από το Βόρειο Όμιλο. Έτσι στην αναμέτρηση με την ομάδα του Καραισκάκη με απόλυτη συγκέντρωση κατάφεραν να κάνουν το καθήκον τους και να φτάσουν στην εύκολη νίκη με 0-3. Και να κλειδώσουν τη πρωτιά.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ εντυπωσιακά για τους Βιωτούς, αφού μόλις στο 2ο λεπτό προηγήθηκαν στο σκορ με τον Μυτίδη. Με τον ίδιο μάλιστα να βρίσκει το δεύτερο τέρμα, δύο λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 4ο λεπτό. Έτσι από νωρίς η ομάδα του Ταουσιάνη έβαλε γερές βάσεις για τη νίκη.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά χωρίς αντίκρισμα. Έτσι το πρώτο μέρος, έληξε με το 0-2 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Στο δεύτερο μέρος τώρα, οι Βιωτοί μπήκαν με όρεξη να πετύχουν και άλλα τέρματα. Έτσι βρήκαν και τρίτο στο 59ο λεπτό με σκόρερ, αυτή τη φορά τον Πολέτο. Για αυτό το λόγο αυτό το 0-3, παρέμεινε μέχρι το φινάλε του αγώνα. Και έφτασαν στην πολύ εύκολη επικράτηση, ώστε να φτάσουν στην μαθηματική κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Καραϊσκάκης (Ουσταμπασίδης): Λάζαρεβς, Φαν Ίπερεν, Πριόνας, Κλιγγόπουλος, Νταλακούρας, Χελοβάνι, Κρισμάρεβιτς, Βαφειάδης, Κορέλας, Μίλιτς, Ντοναλντόνι.

Λεβαδειακός (Ταουσιάνης): Μάρκοβιτς, Τζημόπουλος, Λιάγκας, Τσάπρας, Βήχος, Μεχία, Νίκας, Πολέττο, Συμελίδης, Μουτίνιο, Μυτίδης