You are currently viewing Super League 2: Καλλιθέα – Καραισκάκης 4-2
Η Καλλιθέα επικράτησε εντός έδρας 4-2 την Καραισκάκη. Και παρέμεινε ζωντανή στη διεκδίκηση της πρωτιάς στο Νότιο όμιλο της Super League 2.

H Καλλιθέα το ήθελε περισσότερο από την ομάδα του Καραισκάκη, με αποτέλεσμα να πάρει τη νίκη με 4-2. Και να κρατήσει ακέραιες τις ελπίδες της για τη κατάκτηση της πρωτιάς από τον Λεβαδειακό στο πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο. Mε αποτέλεσμα να βρουν το γρήγορο τέρμα στο ματς, όπου το βρήκαν στο 4ο λεπτό με σκόρερ τον Μουνιέ. Άμεση ήταν όμως η απάντηση των φιλοξενούμενων στο 22ο λεπτό με τον Ντοναλντόνι. Ωστόσο η ομάδα του Βόκολου δεν πτοήθηκε από την ισοφάριση, καθώς βρήκαν άμεσα το δεύτερο τέρμα στο 27ο λεπτό με τον Κινηγόπουλο.

Έτσι το 2-1, ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους. Με τους γηπεδούχους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με αυτό το προβάδισμα, ώστε στο δεύτερο να βάλουν τις βάζεις για μία εύκολη επικράτηση.

Στο δεύτερο, κατάφεραν να βρουν το τρίτο τέρμα στο 57ο λεπτό με τον Μουνιέ. Ενώ πάλι είχαν απάντηση οι φιλοξενούμενοι και μείωσαν σε 3-2 στο 62ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Νοναλντόνι.

Όμως ο Μουνιέ ήταν σε μεγάλα κέφια σήμερα. Kαθώς στο 65ο λεπτό διαμόρφωσε το 4-2, όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Έτσι η ομάδα από τα Νότια Προάστια έφτασε στη σημαντική επικράτηση, όπου τους κρατάει ζωντανούς για τη κορυφή στο βαθμολογικό πίνακα.