You are currently viewing Super League 2: Καλλιθέα – ΑΕΚ Β 1-0
Η Καλλιθέα έφτασε στη σημαντική εντός έδρας νίκη 1-0 με την ΑΕΚ Β. Και παρέμεινε ζωντανή για τη πρωτιά στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Η Καλλιθέα ήταν πολύ καλύτερη, από την ΑΕΚ Β. Eίχε τις πολλές ευκαιρίες, με αποτέλεσμα να φτάσει στη νίκη με 1-0. Έτσι βρήκε τη χαμένη αυτοπεποίθηση ενόψει της δύσκολης και απαιτητικής συνέχειας στη Super League 2.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο. Είχαν τη πρωτοβουλία των κινήσεων, είχαν τις ευκαιρίες, αλλά καμία από αυτές δεν απείλησε τον Χατζηεμανουήλ. Οι φιλοξενούμενοι από την άλλη είχαν τη πρώτη ευκαιρία στο 33ο λεπτό με τον Μπούση, αλλά το σουτ που επιχείρησε ήταν αδύναμο και δεν ανησύχησε τον Βοσνιάδη. Έτσι το πρώτο μέρος, έκλεισε ισόπαλο με 0-0.

Στο δεύτερο μέρος. Οι γηπεδούχοι μπήκαν με μεγάλη ορμή, αφού στο 47ο λεπτό έφτασαν μία ανάσα από το γκολ, ωστόσο Κύργιας βρήκε το δοκάρι.

Στη συνέχεια και συγκεκριμένα στο 69ο λεπτό η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου, είχε άλλη μία τεράστια ευκαιρία με τον Μαρουσάκη, αλλά ο Χατζηεμανουήλ απέκρουσε με φανταστικό τρόπο.

Ωστόσο στο 79ο λεπτό ήρθε η λύτρωση για του παίκτες της Καλλιθέας. Αφού βρήκαν το γκολ με σκόρερ τον Κωστίκα. μέσα σε πολύ έξαλλους πανηγυρισμούς.

Έτσι αυτό το αποτέλεσμα, παρέμεινε μέχρι το φινάλε του αγώνα. Με τους γηπεδούχους να φτάνουν σε αυτή τη τεράστια επικράτηση. Και να τους κρατάει πολύ ζωντανούς για τη πρωτιά στο πρωτάθλημα.

Οι συνθέσεις:

Καλλιθέα (Λεωνίδας Βόκολος): Βοσνιάδης, Κοντοχρήστος (62′ Βασιλούδης), Ρόση, Ευαγγέλου, Κύργιας (77′ Χατζηδίμπας), Ρέντζας, Τσιντώνης (77′ Κωστίκα), Μπουλούλης, Νάτσης, Μουνιέ, Μαρουκάκης (71′ Κονέ)

ΑΕΚ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Χατζηεμμανουήλ, Κορνέζος, Αρβανίτης (46′ Ρουκουνάκης), Γιαννούτσος, Μπούσης (73′ Κάτσικας), Μουστακόπουλος, Ραντόνια (60′ Παρράς), Γερολέμου (60′ Αμούρ), Χριστόπουλος Ευθ., Γιούσης (73′ Τζούντα Γκαρσία), Κοσίδης