You are currently viewing Super League 2: Καλαμάτα – Καλλιθέα 2-2
Καλαμάτα και Καλλιθέα αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2. Έτσι έχασαν την ευκαιρία να πλησιάζουν τον πρωτοπόρο Λεβαδειακό στο βαθμολογικό πίνακα.

Οι δύο ομάδες, τα έδωσαν όλα για τους τρεις βαθμούς. Αλλά κόλλησαν στο 2-2. Σε ένα παιχνίδι με μεγάλη ένταση, φάσεις και πολλά τέρματα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους αιωνούς, για τους γηπεδούχους. Αφού κατάφεραν στο 12ο λεπτό να ανοίξουν το σκορ με τον Κωνσταντινόπουλο. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι, βγήκαν μπροστά πίεσαν και ισοφάρισαν στο 32ο λεπτό με σκόρερ τον Μουνιέ.

Ωστόσο οι Πελοπονήσιοι κατάφεραν να πάρουν εκ νέου το προβάδισμα στο σκορ σε 1-2 στο 43ο λεπτό με δράστη τον Λουκίνα. Έτσι το πρώτο μέρος έληξε με 2-1 υπέρ των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν φορτσάτοι στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα να βρουν το γκολ της ισοφάρισης στο 47ο λεπτό με δράστη τον Μουνιέ.

Στη συνέχεια οι δύο ομάδες, είχαν πολύ καλές ευκαιρίες. Αλλά εν τέλι δεν κατάφεραν να της μετουσιώσουν σε κάποιο τέρμα. Και το φινάλε βρήκε τους δύο αντιπάλους ισόπαλους με 2-2., με αποτέλεσμα να κοιτάνε τα επόμενα παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

Καλαμάτα (Μπελά): Ταΐρης, Τσελεπίδης, Μπακαγιόκο, Παπατόλιος (53? Κόκκορης), Κωνσταντινόπουλος (27? λ.τ Τσαγκαλίδης), Μοζέρ (70? Μαβινγκά), Ματέους (70? Μπόρχες), Αναστασόπουλος, Φελίπε, Γρίβας (70? Παυλίδης), Λουκίνας.

Καλλιθέα (Βόκολος): Στρέζος, Ρέντζας, Ρώσση, Ευαγγέλου, Χατζηδίμπας, Μπουλούλης, Τσιντώνης (66? Ντιμίτριους), Σαντάνα, Μουνιέ, Μανθάτης, Κυνηγόπουλος.