You are currently viewing Super League 2: Ηρακλής – ΠΑΟΚ B’ 0-0
Ηρακλής και ΠΑΟΚ Β’, αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 0-0, σε ένα παιχνίδι με πολύ λίγες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

Ο Ηρακλής μετά τις δύο ισάριθμες ισοπαλίες με την Νίκη Βόλου.  Και τον Ολυμπιακό Βόλου. Σήμερα ήθελε πολύ αυτούς τους τρεις βαθμούς, με αποτέλεσμα να κάνει σεφτέ στις επιτυχίες στο πρωτάθλημα της Super League 2. Ωστόσο δεν μπόρεσε να τα καταφέρει και παρέμεινε στο 0-0 με τον ΠΑΟΚ Β’.

Το παιχνίδι ξεκίνησε, με πολλές μονομαχίες. Πολλά αβίαστα λάθη. Και λιγοστές ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες. Η πρώτη καλή στιγμή την είχαν οι γηπεδούχοι στο 21ο με τον Παπαστεργιανό. Όμως η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Ταλιχμανίδη.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους.  Ισορρόπησαν το ματς, με αποτέλεσμα να έχουν δύο πολύ καλές στιγμές στο 37ο λεπτό με τον Γκορτετζιάνι και στο 43ο λεπτό με τον Τζίμα.

Έτσι έληξε το πρώτο μέρος με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το 0-0.

Στο δεύτερο μέρος, μπήκαν πολύ δυνατά οι γηπεδούχοι, προσπάθησαν να κυριαρχήσουν στον αγωνιστικό χώρο και να είναι πιο δραστήριοι στη τελική προσπάθεια για το γκολ. Έτσι τη πιο σημαντική ευκαιρία την κατέγραψαν στο 56ο λεπτό με τον Τόσκα, όμως ο Ταλιχμανίδης τον σταμάτησε με μία πολύ φανταστική  απόκρουση.

Οι δύο αντίπαλοι δεν μπόρεσαν να φτάσουν σε κάποια άλλη καλή στιγμή. Με το 0-0 στο τέλος του αγώνα να είναι δίκαιο. Έτσι οι δύο μονομάχοι συνέχιζαν τις πολύ μέτριες εμφανίσεις στο πρωτάθλημα.

Ηρακλής (Κώστας Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Πανάγου, Κωστούλας, Μανωλάκης, Παπαστεργιανός Μ., Παπαστεργιανός Α., Τόμας (73’ Μασούρας), Παπαδόπουλος (46’ Πήλιος), Βιτίνιο, Τόσκα (88’ Καρτσαμπάς), Μπαστακός.

ΠΑΟΚ Β (Πάμπλο Γκαρσία): Ταλιχμανίδης, Αποστολόπουλος, Καλουτσικίδης, Ίνγκασον, Παναγιώτου, Γιαξής, Σαλαμούρας, Χατζηστραβός (81’ Φασίδης), Τζίμας (74’ Πανίδης), Γαϊτανίδης (46’ Σπυρίδης), Γκορντεζιάνι (68’ Κουλούρης).