You are currently viewing Super League 2: Hρακλής – Αναγέννηση Καρδίτσας 1-1
Η Αναγέννηση Καρδίτσας κόλλησε στην εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τον Ηρακλή. Και έχασε την ευκαιρία να πλησιάζει την κορυφή.

Ήταν ένα παιχνίδι, ανάμεσα σε δύο ομάδες όπου ήθελαν πολύ αυτούς τους τρεις βαθμούς. Καθώς από τη μία οι γηπεδούχοι για να βρεθούν στη πεντάδα. Ενώ οι φιλοξενούμενοι, ώστε να πλησιάζουν ακόμα πιο κοντά στη κορυφή στη κατηγορία. Έτσι στο φινάλε ο αγώνας έληξε με σκορ 1-1. Και οι δύο αντίπαλοι δεν έμειναν ικανοποιημένοι από το αποτέλεσμα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ καλά για τους φιλοξενούμενους, καθώς μόλις στο 3ο λεπτό προηγήθηκαν στο σκορ με εκτέλεση πέναλτι που ευστόχησε ο Γκίνης. Ενώ ο Παπαστεριανός δέχτηκε την απευθείας κόκκινη.

Στη συνέχεια αυτό ήθελαν να εκμεταλλευτούν οι Καρδιτσιώτες, να δημιουργήσουν φάσεις και να πετύχουν και άλλα γκολ, αλλά δεν μπόρεσαν να διασπάσουν την πολύ καλά οργανωμένη άμυνα των Κυανόλευκων. Ωστόσο σαν να μην έφτανε αυτό οι γηπεδούχοι με 10 παίκτες κατάφεραν να ισοφαρίσουν το ματς σε 1-1 στο 18ο λεπτό με δράστη τον Κάκο.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι, έχασαν και το αβαντάζ που είχαν με το αρηθμητικό πλεονέκτημα των 10 παικτών. Αφού στο 33ο λεπτό ο Λαρέα αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα. Έτσι το τέλος του πρώτου μέρους, βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με σκορ 1-1.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και αποφασισμένοι για την απόλυτη ανατροπή. Έτσι έφτασαν μία ανάσα από 2-1 στο 73ο λεπτό, αλλά η κεφαλιά του Άλεξιτς τράνταξε το δοκάρι του Γκέκα.

Έτσι το 1-1 παρέμεινε μέχρι το φινάλε του αγώνα. Με τους δύο μονομάχους να σκέφτονται τα επόμενα παιχνίδια τους στο πρωτάθλημα

Ηρακλής (Γεωργιάδης):Παλαβράκης, Πανάγου, Κωστούλας, Πήλιος, Πατράλης, Άλεξιτς, Κάκκο (81? Μασούρας), Ματίας, Τότσκα (66? Γιουμπιτάνα), Ναπολιτάνο (16? Σγουρής), Α. Παπαστεριανός.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Αμανατίδης):Γκέκας, Γκόλιας, Καρανίκας, Σταμόπουλος (76? Κουτρομάνος), Λαρρέα, Γκίνη, Μπάλλας (41? λ.τ Λαγός), Πλέγας, Πολίτης (76? Βιδάλ), Μπενγκόα (63? Κουτσιανικούλης), Μπραμπίγια (63? Μπιανκόνι).