You are currently viewing Super League 2: Αστέρας Βλαχιώτη – Παναθηναικός Β 3-1
Ο Άστερας Βλαχιώτη πέτυχε τεράστια νίκη με τον Παναθηναικό Β. Και παρέμεινε ζωντανός στη μάχη της παραμονής στη Super League 2.

Ο Αστέρας Βλαχιώτη πέτυχε τεράστια νίκη με τον Παναθηναικό Β. Και παρέμεινε ζωντανός στη μάχη της παραμονής στη Super League 2.

Ο Αστέρας Βλαχιώτη στην έδρα του, πάντα είναι πολύ σκληρός για να «πεθάνει», αφού δεν παρατάει κανέναν ματς και τα παλεύει όλα μέχρι και το τελευταίο λεπτό. Έτσι σήμερα πέτυχε μία πανάξια νίκη με αντίπαλο τον Παναθηναικό Β με 3-1. Και παρέμεινε ζωντανός στο κόλπο της παραμονής στη κατηγορία.

Ο Παναθηναικός Β ξεκίνησε πολύ δυνατά τον αγώνα, αφού κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 3ο λεπτό με σκόρερ τον Αλμπάνη. Στη συνέχεια είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, είχαν τις φάσεις αλλά δεν κατάφεραν να βρουν και το δεύτερο τέρμα, όπου θα τους έδινε σαφές προβάδισμα για τη νίκη.

Έτσι στο 41ο λεπτό η ομάδα του Αστέρα Βλαχιώτη κέρδιζε πέναλτι, αλλά και την απευθείας κόκκινη του Νταπίζα. Σοκολάροφ ήταν εύστοχος από 11 μέτρα και έκανε το 1-1, με αποτέλεσμα να φέρει στα ίσια το ματς.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι λόγω του αριθμητικού πλεονέκτηματος που είχαν, κατάφεραν βρήκαν το γκολ στο 64ο λεπτό με το Μπούζα. Ενώ στο 90ο λεπτό με τον Σιντορένκο διαμόρφωσαν το 3-1. Και πανηγύρισαν αυτή τη τεράστια νίκη, όπου τους έδωσε αυτοπεποίθηση για τη συνέχεια στο πρωτάθλημα.

Αστέρας Βλαχιώτη:Ιωαννίδης, Ρόδης (46? Φερέιρα), Πεχλιβανόπουλος, Αναστασόπουλος, Φλένσμπουργκ, Μπούζας (65? Ουρτάδο), Λεωνιδόπουλος, Σοκολάροφ (78? Παπούλης), Λάμτσε (70? λ.τ Αλβάρες), Φουρλάνος, Μπάτροβιτς (78? Σιντορένκο),

Παναθηναϊκός Β’:Χριστογεώργος, Θεοχάρης, Αθανασακόπουλος, Νταμπίζας, Σαρδέλης, Τουρκοχωρίτης (79? Καραμπάς), Ρόμπι, Μαραθωνίτης (72? Τσιριγώτης), Μαρτίνης, Αλμπάνης, Ηλιάδης (79? Καρβούνης).