You are currently viewing Super League 2: Αστέρας Βλαχιώτη – ΑΕΚ Β 1-1
Ο Αστέρας Βλαχιώτη με την ΑΕΚ Β, αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1. Και μοιράστηκαν βαθμούς και πολλές εντυπώσεις στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα της ΑΕΚ Β΄ ήθελε πολύ τη νίκη στο ντεμπούτο του Παναγιωταρά όπου θα καθίζει μέχρι το τέλος της κανονικής διάρκειας στο πάγκο της ομάδας. Ωστόσο δεν τα κατάφερε, αφού έμεινε στο 1-1. Και άφησε βαθμούς σε μία έδρα όπου η ομάδα του Αστέρα, είναι πολύ σκληρή για να πεθάνει και δεν παρατάει κανένα από τα παιχνίδια της.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ δυνατά για την ομάδα της ΑΕΚ. Αφού μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης είχαν την πρώτη καλή ευκαιρία, αλλά η κεφαλιά που έπιασε ο Λάτσι πέρασε λίγο απάνω από την εστία του Ιωαννίδη. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι απάντησαν στις ευκαιρίες των Κιτρινόμαυρων στο 14ο λεπτό με Μπάτροβιτς. Αλλά την απέκρουσε ο Θεοχάρης.

Έτσι η ομάδα του Παναγιωταρά, βρήκε τον τρόπο και προηγήθηκε στο 33ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Γιούση. Για αυτό το λόγο αυτό το 0-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο μέρος, ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε, αφού οι δύο ομάδες είχαν πολύ λίγες στιγμές μπροστά από τις δύο εστίες. Έτσι η ομάδα του Παναγιωταρά έπεσε με τη φωτιά μέχρι το φινάλε του αγώνα.

Έτσι κάηκε. Καθώς στο 90ο λεπτό δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης με τον Φλένσμποργκ. Έτσι το τέλος του παιχνιδιού οι δύο ομάδες, πήραν από ένα βαθμό. Και πλέον είναι υποχρεωμένοι να κοιτάξουν τα επόμενα παιχνίδια στο πρωτάθλημα