You are currently viewing Super League 2: Αλμωπός Αριδαίας – ΠΑΟΚ Β 1-2
Ο ΠΑΟΚ Β απέδρασε με το διπλό 1-2 από την έδρα του Αλμωπού Αριδαίας. Και επανήλθε στις επιτυχίες στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Ο ΠΑΟΚ μετά από ένα μήνα απραξία, λόγω πολλών κρουσμάτων κορονοιού. Κατάφερε να επανέλθει στη δράση με μία τεράστια νίκη 1-2 στην έδρα του πολύ φορμαρισμένου Αλμωπού Αριδαίας. Έτσι αυτή η επιτυχία, θα τους ανεβάζει την ψυχολογία στα ύψη, ενόψει της συνέχειας στη κατηγορία.

Το παιχνίδι ξεκίνησε, με τους γηπεδούχους να έχουν τη πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο 3. Αλλά ο Σέχου έπιασε τη κεφαλιά, μέσα από τη μικρή περιοχή, αλλά ο Μπουργάμης κατάφερε και την απέκρουσε.

Στη συνέχεια και πιο συγκεκριμένα στο 23ο λεπτό, οι Ασπρόμαυροι κατάφεραν να προηγηθούν στη πρώτη ευκαιρία τους με σκόρερ τον Χατζηστραβό. Και αμέσως 2 λεπτά διαμόρφωσαν και το 0-2 με δράστη αυτή τη φορά τον Κούτσια.

Έτσι αυτό το 0-2 υπέρ της ομάδας του Πάμπλο Γκαρσία, παρέμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους, με αποτέλεσμα να πάνε στα αποδυτήρια οι ασπρόμαυροι με το τεράστιο αυτό προβάδισμα.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα της Αριδαίας βγήκε αποφασισμένη και έψαξε ένα γρήγορο τέρμα, όπου θα την έβαζε πάλι μέσα στη διεκδίκηση ενός θετικού αποτελέσματος.

Έτσι στο 56ο λεπτό βρήκαν το τέρμα και μείωσαν σε 1-2 με τον μόνιμο σκόρερ τον Ρόβα. Μάλιστα βρήκε πάλι δίχτυα στο 65ο λεπτό, αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ και το γκολ ακυρώθηκε.

Οι ασπρόμαυροι στη συνέχεια και μέχρι το τέλος της αναμέτρησης, κράτησαν αυτό το υπερπολύτιμο νικηφόρο αποτέλεσμα. Και έτσι μετά από ένα μήνα απραξίας από τα γήπεδα επανήλθε με το καλύτερο δυνατό τρόπο στις επιτυχίες.