You are currently viewing Super League 2: Αιγάλεω – Επισκοπή 1-1
Αιγάλεω και Επισκοπή, αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1. Έτσι μοιράστηκαν βαθμούς και πολλές εντυπώσεις  στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Το Αιγάλεω με την Επισκοπή, ήταν από τις δύο ομάδες, όπου δεν είχαν κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον, διότι παρέμειναν μακριά από τη κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Έτσι έμειναν στο ισόπαλο 1-1. Και πήραν από ένα πόντο στο πρωτάθλημα.

Οι δύο ομάδες δεν μπήκαν καλά στον αγωνιστικό χώρο, καθώς κυριάρχησαν τα πολλά και εύκολα λάθη. Ωστόσο οι Κρητικοί ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο σκορ στο 30ο λεπτό με τον Νταρζίσιο, όπου εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι βγήκαν μπροστά να πιέσουν, με αποτέλεσμα να φέρουν το ματς στα ίσια πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους. Ωστόσο δεν κατάφεραν και πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιώρου πίσω στο σκορ.

Το δεύτερο μέρος, κύλησε με τους γηπεδούχους να πιέσουν για την ισοφάριση και την ομάδα της Επισκοπής να διαχειρίζεται πολύ καλά το υπέρ της αποτέλεσμα με την πολύ καλή της άμυνα.

Ωστόσο στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι βρήκαν την ισοφάριση με δράστη τον Τσιλιγκίρη, μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Έτσι με το τέλος του ματς. Οι δύο ομάδες πήραν από ένα βαθμό και έδωσαν συνέχεια στα πολύ καλά τους αποτελέσματα στο πρωτάθλημα.

Αιγάλεω (Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς, Αναστασίου, Παπανικόλας, Καλύβας, Παναγιώτου, Πιαστόπουλος, Καθάριος (61′ Τσίτσαρης), Μπαρμπαρούσης, Τσιλιγκίρης, Αρναρέλλης, Τριμμάτης (61′ Χοτζάλλι)

Επισκοπή (Βέλιτς): Καλογεράκης, Ανδρικόπουλος, Γκονσάλβες, Καραγιάννης, Πολυχρόνης, Εμπόι, Τριντάντε, Σουμπασάκης, Νοικοκυράκης, Σταθόπουλος (83′ Τσάβος), Νταρζίσιο