You are currently viewing Super League 2: ΑΕ Καραισκάκης – Χανιά 1-2
Τα Χανιά πέρασαν με το μεγάλο διπλό 1-2 από την έδρα του Καραϊσκάκη. Και βρέθηκαν στη πρώτη δυάδα του βαθμολογικού πίνακα.

Τα Χάνια βρίσκονται σε τρομερή κατάσταση το τελευταίο καιρό, καθώς προέρχονται από ένα μεγάλο θετικό σερί. Έτσι σήμερα με μεγάλη καρδιά και πάθος επικράτησαν εκτός έδρας 1-2 με το Καραϊσκάκη. Και σκαρφάλωσαν στη 2η θέση στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Οι Κρητικοί κατάφεραν από την αρχή να κυριαρχήσουν στον αγωνιστικό χώρο, να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων με την μπάλα και να ψάχνουν το γκολ, όπου θα τους έβαζε μπροστά στο σκορ. Έτσι ήρθε το πολυπόθητο τέρμα στο 14ο λεπτό με τον Βασιλόγιαννη. Ενώ άμεση ήταν η απάντηση των γηπεδούχων, καθώς ισοφάρισαν το σκορ σε 1-1 στο 26ο λεπτό με δράστη τον Ντοναλντόνι. Έτσι αυτό το αποτέλεσμα παρέμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες.

Το δεύτερο μέρος, οι δύο ομάδες δεν δημιούργησαν πολλές καταστάσεις για γκολ, καθώς κυριάρχησε το άγχος και τα λάθη. Ωστόσο στη πρώτη ευκαιρία οι Κρητικοί βρήκαν το γκολ στο 81ο λεπτό με δράστη τον Κάλλας. Έτσι αυτό το 1-2 παρέμεινε μέχρι το τέλος. Με την ομάδα του Παπαδόπουλου να φεύγει από αυτή την έδρα, με τη σπουδαία νίκη και κατάφεραν να ανέβουν στη 2η θέση του πρωταθλήματος.

Καραϊσκάκης (Φραντζέσκος): Λάζαρεφς, Φαν Ίπερεν, Πριόνας, Κλιγγόπουλος, Νταλακούρας, Δερμιτζάκης (63 Μίλιτς), Πέδρο (63 Μερτύρης), Χελοβάνι (75 Ζιώβας), Ναζίμ, Ντοναλντόνι, Κορέλας

Χανιά (Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Φόμπι, Πατάπης, Παντεκίδης, Κογιέτε, Παναγιωτούδης, Κάρλος (57 Κολλάς), Τριανταφυλλάκος, Βασιλόγιαννης, Βάρκας (57 Παράνο), Μπαΐροβιτς