You are currently viewing Super League 1: ΟΦΗ – Άρης 1-1
Ο ΟΦΗ με τον Άρη, ήρθαν ισόπαλοι με 1-1. Και έχασαν την μεγάλη ευκαιρία να βρεθούν σε απόσταση βολής από τη τετράδα της κατάταξης.

Ο ΌΦΗ και ο Άρης σε ένα μεγάλο παιχνίδι. όπου έχουν ως στόχο μία θέση μέσα στην εξάδα της κατάταξης. Έμειναν στην ισοπαλία με 1-1. Και δεν κατάφεραν να βρεθούν μία ανάσα από τη πρώτη τετράδα στη κατάταξη.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με το καλύτερο δυνατό τρόπο, για τους Κρητικούς. Αφού στη πρώτη τους ευκαιρία, σκόραραν και συγκεκριμένα στο 15ο λεπτό με τον Πασαλίδη. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά δεν μπόρεσαν να διασπάσουν τη πολύ καλή αμυντική λειτουργία των γηπεδούχων. Έτσι δεν είχε πολλές καλές στιγμές το ματς, παρά μόνο ένα σουτ του Γκαγιέγος, όπου απέκρουσε ο Κουέστα.

Έτσι έληξε το πρώτο μέρος. Με τους γηπεδούχους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το εις βάρος τους 1-0.

Στο δεύτερο μέρος. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, πίεσε για την ισοφάριση, αλλά συνεχώς τα χαλούσε στη τελική προσπάθεια. Ωστόσο ο Όφη είχε τη πολύ καλή ευκαιρία με τον Λάμπρου να κάνει το φάουλ. Αλλά ο Κουέστα να πέφτει και να την αποκρούει την μπάλα.

Έτσι έπρεπε να φτάσουμε στο 90ο λεπτό, για να βρει το γκολ της ισοφάρισης ο Άρης, με σκόρερ τον Μπρούνο Γκάμα μετά από εκτέλεση πέναλτι. Έτσι στο τέλος του αγώνα οι δύο αντίπαλοι πήραν από ένα βαθμό και θα τα ξαναπούν τη Τετάρτη για τη ρεβάνς του Κυπέλλου πάλι στο Γεντί Κουλέ.

ΟΦΗ (Νίκος Νιόμπλιας): Επασί, Μαρινάκης, Βούρος, Πασαλίδης (65’ Γιαννούλης), Μπαλογιάννης, Μεγιάδο, Γκαγέγιος, Ντε Γκούζμαν, Καστάνιος (71’ Φαν Ντάινεν), Τοράλ (70’ Καμάου), Λάμπρου (83’ Στάικος).

ΑΡΗΣ (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Σάκιτς, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Γκάνεα (46’ Λούμορ), Σάσα, Τζέγκο (81’ Ματίγια), Ντιαγέ (22’ Μαντσίνι), Ματέο Γκαρσία (39’ Ιτούρμπε), Μπρούνο Γκάμα, Καμαρά (81’ Μάνος).