You are currently viewing Σπουδαίο βαυαρικό διπλό στο Φράιμπουργκ!
Η Μπάγερν Μονάχου πέτυχε τεράστια εκτός έδρας νίκη 1-4 με την Φράιμπουργκ. Και έκανε μεγάλο βήμα για τη κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Η ομάδα της Μπάγερν Μονάχου, τα βρήκε σκούρα για ένα ημίχρονο στην έδρα της Φράιμπουργκ. Καθώς η αντίπαλος ήταν πολύ καλά στρωμένη στα αμυντικά της καθήκοντα, με αποτέλεσμα να τους εγκλωβίζει. Ωστόσο εν τέλι στο δεύτερο μέρος οι Βαυαροί σοβαρεύτηκαν και πέτυχαν τεράστια νίκη με 1-4. Και έκανε άλλο ένα τεράστιο βήμα για τη κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Το πρώτο μέρος, δεν είχε πολλές καλές ευκαιρίες, αφού η ομάδα των φιλοξενούμενων, είχε τη κατοχή της μπάλας, αλλά έπεσαν απάνω στη πολύ καλά στρωμένη άμυνα των γηπεδούχων. Έτσι είχαν κάποιες καλές στιγμές. Ωστόσο δεν ανησύχησαν τον γκολκίπερ της Φράιμπουργκ. Για αυτό το λόγο το πρώτο μέρος έληξε ισόπαλο με 0-0.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν ορεξάτοι και με μεγάλη σοβαρότητα και κατάφεραν να προηγηθούν στο 56ο λεπτό με σκόρερ τον Γκορέτσκα. Ωστόσο άμεση ήταν η απάντηση των γυπεδούχων, αφού έφεραν το ματς στα ίσια στο 63ο λεπτό με τον Πάτερσεν.

Οι φιλοξενούμενοι όμως, δεν το έβαλαν κάτω και στο 73ο λεπτό πέτυχαν το δεύτερο τέρμα, αυτή τη φορά με δράστη τον Γκνάμπρι. Ενώ στο 82ο λεπτό ο Κομάν διαμόρφωσαν το 1-3. Ωστόσο ο Ζάμπιτσερ ήταν αυτός που πέτυχε και τέταρτο τέρμα στις καθυστερήσεις. Έτσι με το τέλος του αγώνα έφυγαν με τη σπουδαία αυτή νίκη και αύξησαν στους 9 βαθμούς τη διαφορά από τη 2η Ντόρτμουντ.