You are currently viewing Σοβαρή η Βιγιαρεάλ, κέρδιζε εύκολα την Ράγιο Βαγιεκάνο!
Η Βιγιαρεάλ με ωραίο ποδόσφαιρο, επικράτησε εύκολα 2-0 την Ράγιο Βαγιεκάνο. Και ξέφυγε από τις τελευταίες θέσεις της κατάταξης.

Η Βιγιαρέαλ μετά τη μεγάλη νίκη μεσοβδόμαδα, με αντίπαλο την Αταλάντα. Όπου εξασφάλισε τη πρόκριση στον επόμενο γύρο του Champions League. Ήρθε τώρα και η νίκη για το πρωτάθλημα με 2-0 επί της Ράγιο Βαγιεκάνο, ώστε να επανέλθει στις επιτυχίες. Και να αρχίζει την αντεπίθεση της για τις Ευρωπαικές θέσεις στη κατάταξη.

Το κίτρινο υποβρύχιο ξεκίνησε εντυπωσιακά το ματς, αφού μπήκε πολύ δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο είχε φάσεις, αλλά έπεσαν απάνω στον τερματοφύλακα της Ράγιο. Το γκολ όμως ήρθε στο 32ο λεπτό με τον Μαντί. Και στο 36ο λεπτό βρήκε και δεύτερο τέρμα με δράστη αυτή τη φορά τον Μορένο.

Έτσι το αποτέλεσμα παρέμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους, με τους γηπεδούχους να πηγαίνουν στην ανάπαυλα με το υπέρ τους 2-0.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν και προσπάθησαν να πάρουν πολλά μέτρα στο γήπεδο, με αποτέλεσμα να αντιδράσουν. Όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν και τους κράτησαν μακριά από την εστία τους.

Έτσι το αυτό το σκορ παρέμεινε μέχρι και το φινάλε του αγώνα. Με τους γηπεδούχους να φτάνουν σε αυτή τη πολύτιμη επιτυχία, με αποτέλεσμα να ανέβει ακόμα περισσότερη η ψυχολογία στα ύψη ενόψει της συνέχειας σε πρωτάθλημα και Ευρώπη.