You are currently viewing Σοβαρή η Νίκη Βόλου, συνέτριψε την Καβάλα!
Η Νίκη Βόλου συνέτριψε πολύ εύκολα, εντός έδρας 7-0 την αδύναμη Καβάλα. Και επανήλθε στο δρόμο των επιτυχιών στο πρωτάθλημα.

Η Νίκη Βόλου είχε ένα πολύ άνετο απόγευμα, αφού επικράτησε χωρίς δυσκολία με 7-0 την Καβάλα των 1.000 προβλημάτων. Και επανήλθε στο δρόμο των επιτυχιών στο πρωτάθλημα όπου προηγήθηκαν πρώτα τα  δύο ισάριθμα αρνητικά αποτελέσματα με τη Ξάνθη και τον Θεσπρωτό.

Το παιχνίδι ξεκίνησε εξαιρετικά για τους γηπεδούχους, αφού μέχρι το πρώτο 20ο λεπτό πέτυχαν τέσσερα γκολ. Στο 4ο λεπτό με τον Μιράντα μετά από πέναλτι, στο 10ο λεπτό με τον Μέτσε, στο 15ο λεπτό με τον Ροχάνο και στο 17ο λεπτό, με τον Τσουκαλά να διαμορφώνει το 4-0. Ενώ στο 30ο λεπτό βρήκε άλλο ένα τέρμα, αυτή τη φορά με τον Λούκας Γκαρσία.

Έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για τη λήξη του πρώτου μέρους με το σκορ να είναι στο 5-0 υπέρ της ομάδας από το Βόλο.

Στο δεύτερο μέρος, οι Βολιώτες κατάφεραν και βρήκαν άλλα δύο γκολ, στο 59ο λεπτό με τον Μπότσιο και στο 68ο λεπτό με δράστη τον Βασιλείου.

Στη συνέχεια και μέχρι το τέλος του αγώνα, οι γηπεδούχοι σταμάτησαν να βομβαρδίζουν την εστία των φιλοξενούμενων. Και έφτασαν στην εύκολη αυτή νίκη, με αποτέλεσμα να βρεθούν εντός της πρώτης δεκάδας στη κατάταξη.

Νίκη Βόλου (Βοσνιάδης): Περιστερίδης, Κυρίτσης, Τζοβάρας, Τσιμπούκας, Γρομητσάρης (46? Αλιατίδης), Μέτσε (46? Μπόσιο), Τσουκαλάς (46? Παναγιωτίδης), Βασιλείου, Μιράντα (46? Μπάλλας), Λούκας Γκαρσία, Ροχάνο (46? Αλτιντζής)

Καβάλα (Καραμπιμπέρης): Παπαποστόλου, Χατζηγεωργίου, Κλεπουσνιώτης, Γιαννακάς, Λαμπαδίτης, Θαλασσινός, Βορδοναράκης, Αποσόγλου, Καμαρίδης, Παπαδόπουλος