You are currently viewing Serie: Τζένοα – Λάτσιο 1-4
Η Λάτσιο επικράτησε εύκολα εκτός έδρας 1-4 την Τζένοα. Και παρέμεινε ζωντανή για τη πρώτη τετράδα του βαθμολογικού πίνακα.

Η Λάτσιο ήθελε επειγόντως τη νίκη σήμερα με την Τζένοα, ώστε να παραμείνει σε τροχιά τετράδας στο πρωτάθλημα. Εν τέλι έφτασε εύκολα στο ευρύ 1-4. Με τους γηπεδούχους να παραμένουν στο χείλος του γκρεμού με τη σωτηρία τους.

Το παιχνίδι ξεκίνησε, με τους δύο αντιπάλους να μπαίνουν πολύ νωχελικά στον αγωνιστικό χώρο, να κάνουν το ένα λάθος μετά το άλλο και να δημιουργούν λίγες ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες. Ωστόσο η ομάδα του Σάρι ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 31ο λεπτό με τον Μάρουσιτς. Ενώ στις καθυστερήσεις βρήκαν και δεύτερο τέρμα με τον Ιμόμπιλε. Έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 0-2 υπέρ των Λατζιάλι.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που μπήκαν πολύ καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο από ότι οι γηπεδούχοι. Έτσι κατάφεραν να βρουν το τρίτο τέρμα στο 63ο λεπτό με τον Ιμόμπιλε. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν στο σκορ στο 68ο λεπτό με αυτογκόλ του Πατρίτσιο.

Ωστόσο στο 76ο λεπτό πάλι ο εκπληκτικός Ιμόμπιλε σκόραρε για το 1-4. Έτσι στο τέλος του αγώνα, έφτασαν στην πολύ εύκολη νίκη, ώστε να κρατήσουν ζωντανές τις ελπίδες τους για τη τετράδα και την είσοδο τους στο ερχόμενο Champions League.