You are currently viewing Serie A: Βενέτσια- Μίλαν 0-3
Η Μίλαν  δεν συνάντησε δυσκολίες απέναντι στην Βενέτσια. Αφού επικράτησε με το ευρύ 0-3. Και έφτασε τις 3 ισάριθμες νίκες στο πρωτάθλημα.

Η Μίλαν ήταν απόλυτα σοβαρή, απέναντι στην Βενέτσια. Από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό του αγώνα. Έτσι κατάφερε και έφτασε στην εύκολη επικράτηση με 0-3. Και συνέχιζε ανέβηκε προσωρινά στη κορυφή της κατάταξης, αφού η Ίντερ παίζει το βράδυ εντός έδρας με αντίπαλο την Λάτσιο.

Η Μίλαν μπήκε πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα μόλις στο 2ο λεπτό να βρει το γκολ με σκόρερ τον Ιμπραίμοβιτς.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ισορροπήσουν το ματς, να βρουν το γκολ, ώστε να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια. Δεν τα κατάφεραν, αφού αδυνατούσαν να φτιάξουν καταστάσεις μπροστά από την εστία των Ροσονέρι.

Έτσι μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους, δεν είχε κάτι το συνταρακτικό, από φάσεις. Για αυτό το λόγο η ομάδα του Πιόλι πήγαν στα αποδυτήρια με το 0-1.

Στο δεύτερο μέρος, πάλι μπήκαν φορτσάτοι οι Μιλανέζοι, έτσι κατάφεραν στο 48ο λεπτό να πετύχουν και 2ο τέρμα, αυτή τη φορά με δράστη τον Λεάο. Έτσι με αυτό το τέρμα, έβαλαν πλώρη για άλλη μία επιτυχία, τρίτη στη σειρά. Ενώ στο 59ο λεπτό βρήκαν και τρίτο τέρμα, με σκόρερ τον Ερνάντεζ.

Έτσι στη συνέχεια και συγκεκριμένα μέχρι το φινάλε του αγώνα, η ομάδα του Πιόλι διαχειρίστηκαν με μεγάλη ευκολία αυτό το ευρύ σκορ. Έτσι στο φινάλε του αγώνα έφτασαν στο πολύ σημαντικό τρίποντο, με αποτέλεσμα να βρεθούν στη κορυφή του πρωταθλήματος